Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

Станом на 01 вересня 2017 року в районі на обліку перебуває 33 внутрішньо переміщені особи (з них 24 дорослі особи, 9 дітей). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. Державним соціальним інспектором управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та робочою групою для проведення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб проведено 84 перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб, складено 84 акти обстежень. За результатами перевірок встановлено відсутність 29 осіб. 38 осіб (28 дорослих та 10 дітей) зняті з обліку, довідки про реєстрацію 21 внутрішньо переміщеної особи скасовані. Комісією з розгляду скарг та звернень з питань житлових субсидій та призначення адресної соціальної допомоги прийняті 62 рішення щодо призначення / відновлення 59 особам (сім’ям) 8 видів соціальних виплат, 16 особам (сім’ям) відмовлено у призначенні видів соціальних виплат у зв’язку з не підтвердженням фактичного проживання на території району. 8 осіб у звітному періоді отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за січень-серпень 2017 року профінансовано допомогу на суму 111,5 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 115 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій, 2 учасників АТО, які мають статус інваліда війни 3 групи, 2 членів сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО.

За рахунок державного бюджету протягом квітня було проведено нарахування та виплату одноразової грошової допомоги до 5 травня 89 демобілізованим учасникам АТО на загальну суму 109,8 тис. грн. Також проведено нарахування адресної грошової допомоги на придбання твердого палива та скрапленого газу 101 учаснику АТО на загальну суму 180,5 тис. грн.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в районі затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2019 роки. На реалізацію даної програми у районному бюджеті на 2017 рік передбачено 119,5 тис. грн., у тому числі:

- 20 тис. грн. - на надання одноразової матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО, сім'ям загиблих учасників АТО та сім’ям учасників АТО (з початку року надано матеріальну допомогу 5 учасникам АТО на суму 5,0 тис. грн.);

- на надання фінансової підтримки громадській організації учасникам АТО - 20,0 тис. грн. (профінансовано 6,0 тис. грн.).

- забезпечення літнього оздоровлення в позаміських таборах дітей із Донецької та Луганської областей, а також дітей військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, з Івано-Франківської, Сумської та Львівської областей, - 79,5 тис. грн. (станом на 01 вересня 2017 року оздоровленням охоплено 20 дітей із Львівської області та 10 дітей з Луганської області). 

У сільських (селищному) бюджетах на надання допомоги учасникам АТО на 2017 рік передбачено 265,0 тис. грн. За рахунок сільських (селищного) бюджетів протягом січня-серпня 2017 року надано допомогу 38 особам на суму 78,0 тис. грн. Звільнено на 100 % від батьківської плати за харчування 10 дітей, на 50 % - 2 дитини учасників АТО в дошкільних дитячих закладах.

До районної бази даних дітей пільгових категорій для забезпечення їх оздоровленням у 2017 році внесено 45 дітей шкільного віку, батьки яких є безпосередніми учасниками антитерористичної операції. Станом на 01 вересня 2017 року послуги оздоровлення та відпочинку отримали 45 дітей, з них 8 дітей отримали послуги відпочинку в пришкільних таборах, 37 дітей - послуги оздоровлення.   

Станом на 01 вересня 2017 року на обліку для забезпечення житлом перебувають 2 учасника АТО.

З метою проведення медичної реабілітації демобілізованих із зони АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні  огляди. У звітному періоді 2017 року медогляд пройшли 32 учасники АТО, 4 особи проліковані в стаціонарі, 14 осіб отримали лікування амбулаторно. За рахунок коштів районного бюджету 5 учасників АТО забезпечені пільговим зубопротезуванням на суму 4,2 тис. грн., 1 учасник АТО отримав медикаменти за пільговими рецептами на суму 0,5 грн.

Станом на 01 вересня 2017 року проведено анкетування 117 демобілізованих учасників АТО, обстежено матеріально-побутові умови проживання 84 сімей учасників АТО та визначені їх потреби. У звітному періоді 1 учасник АТО пройшов психологічну реабілітацію в санаторно-курортному закладі, 1 учасник АТО - санаторно-курортне лікування. На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають 5 осіб даної категорії. 2 особам профінансовано компенсацію за проїзд до санаторно-курортного закладу на суму 323,30 грн. Потреба у забезпеченні учасників АТО протезно-ортопедичними виробами у поточному році відсутня. За отриманням технічними засобами реабілітації учасники АТО у поточному році не зверталися. 1 учасник АТО планує пройти підвищення кваліфікації у вересні 2017 року.

З метою виявлення сімей учасників АТО, які перебувають у складних життєвих обставинах, обстежено 31 сімʼю учасників АТО, про що складено 31 акт початкової оцінки потреб дитини та її сім’ї. 1 особа взята на облік як така, що опинилася у СЖО, за звітний період їй надано 14 соціальних послуг. Всього протягом січня-серпня 2017 року сімʼям учасників АТО надано 31 психологічну послугу, 39 інформаційних, 11 - щодо вирішення житлово-побутових умов, у тому числі поліпшення житлових умов, 1 - отримання реєстрації за місцем проживання, 1 - сприяння в оформленні/відновленні документів, у тому числі для призначення соціальних виплат, роздано 81 інформаційний матеріал щодо надання соціальних послуг.

За даними виконкомів сільських рад 96 учасників АТО в районі подали заяви про відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, зареєстрували в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності на земельну ділянку 35 учасників АТО.

Протягом січня-серпня 2017 року до районного центру зайнятості звернулося 10 учасників АТО, з них 9 особам призначено допомогу по безробіттю. У звітному періоді працевлаштовано 10 осіб, 7 безробітних брали участь в роботах тимчасового характеру; 6 особи проходили професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення).