Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

 

Основними завданнями служби є: реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

З метою запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей, забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей  в районі, рішенням ХVІІІ сесії районної ради шостого скликання від 30 березня 2012 року № 215 прийнята районна програма «Профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності серед неповнолітніх на 2012-2014 роки»  та районна програма «Діти Сірогозщини» на період до 2016 року затверджена рішенням VIII сесії  6 скликання Нижньосірогозької районної ради від 31 травня 2011 року №89.

У районі діє Комплексна програма профілактики злочинності в Нижньосірогозькому  районі на 2012 – 2015 роки.

З метою запобігання бездоглядності та безпритульності, шкідливих звичок серед дітей, скоєнню злочинів та правопорушень неповнолітніми контролю продажу алкогольних, тютюнових виробів неповнолітнім, забороною розповсюдження наркотичних речовин та прекурсорів, запобігання перебування неповнолітніх в розважальних закладах у пізній вечірній час,  службою у справах дітей спільно із районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділами освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, працівниками  кримінальної міліції у справах дітей Нижньосірогозького РВ УМВС України в Херсонській області щомісяця проводяться оперативно-профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули», «Вокзал».

Одним із завдань служби (далі - Служба) у справах дітей районної державної адміністрації є виявлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, постановка їх на облік та постійний контроль за станом їх утримання в цих сім'ях. Так, Службою здійснюється ведення банку даних дітей, які опинилися в складних життєвих, які систематично контролюються.

Відповідно до компетенції служби проводиться робота в сім'ях, де за повідомленням відповідних органів скоєно будь-який з видів насилля в сім’ї або існує загроза його скоєння.

З батьками дітей, які опинились в складних життєвих обставинах проводяться бесіди з метою недопущення будь-якого виду насилля в сім'ях, експлуатації дітей та залучення їх до найгірших форм праці, забезпечення належного виконання батьківських обов’язків. Ведеться облік дітей в єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти», де наявна обліково-статистична картка кожної дитини з вмістом повної інформації на неї.

Із кримінальною міліцією у справах дітей Нижньосірогозького РВ УМВС України в Херсонській області, кримінально-виконавчою інспекцією щокварталу відбувається взаємозвірка щодо дитячої злочинності серед учнів навчальних закладах.

Проводиться індивідуально-профілактична робота розмови з підлітками, які перебувають на внутрішньо шкільному обліку, з учнями старших класів. Неповнолітні попереджаються про відповідальність згідно з чинним законодавством за вчинення злочинів та правопорушень.

Ведеться відповідна робота щодо вчасного надання  статуси дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування.

Під особливим контролем перебувають діти, які влаштовані в сім'ї опікунів, піклувальників та прийомні сім`ї. Проблемних питань, які потребують втручання соціальних служб та правоохоронних органів  в даних сім'ях немає. Відповідно до затвердженого графіка перевірки умов проживання дітей в сімях опікунів, піклувальників, прийомних сім`ях здійснюється перевірка умов проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в даних родинах.

Постійно здійснюється контроль щодо виплат соціальної допомоги, пенсій по втраті годувальників, а також стягнення аліментів з батьків на їх неповнолітніх дітей.

На постійному контролі тримається питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування. Урегульоване питання з головами сільських, селищної рад щодо закріплення житлових площ та майна за дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування, відповідальність за яке несуть опікуни, піклувальники, а також постановки на облік для отримання житла при досягненні ними 16 років.

Службою у справах дітей вживаються заходи щодо своєчасного виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та влаштування їх до сімейних форм виховання.

Службою у справах дітей забезпечується облік дітей, які можуть бути усиновлені та осіб, які бажають усиновити дитину, своєчасно складаються анкети дітей, здійснюється нагляд за дотриманням прав дітей після їх усиновлення. Забезпечується доступність до інформаційних матеріалів та надання відповідних послуг особам з числа громадян України, які мають бажання усиновити дитину чи взяти на виховання у прийомну сім’ю