Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

Символікою територіальних громад Нижньосірогозького району , що відображає його історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції є Герб та Прапор, які були затверджені рішенням ХІХ сесії районної ради четвертого скликання відповідно до статей 22, 43 та 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Герб району виконаний у дуже популярному скіфському стилі.

Автором проекту Герба та Прапора Нижньосірогозького району є наш земляк художник-дизайнер Вакуленко Юрій Вікторович. Ця робота є складовим елементом серії його робіт , які будуть представляти Нижньосірогозький район в Україні і за її межами.

Герб має вигляд щита, форма якого найбільш притаманна давній українській традиції та рекомендована Геральдичним товариством України. У червоному полі золотий фалар-елемент кінської збруї давніх скіфів, Щит увінчується золотим вінцем із елементів орнаменту та обрамлений пшеничним колоссям із синьою стрічкою і літерами золотого кольору "Нижньосірогозький район".

Прапор Нижньосірогозького району являє собою стяг прямокутної форми з співвідношенням сторін 1 : 1.5. Полотнище прапора червоного кольору скіфів, символу достоїнства, сили та могутності. Посередині полотнища - золотий фалар, що цілком відповідає зображеному на гербі району.

Еталонні зразки Герба та Прапора зберігаються в Нижньосірогозькій районній раді.

Нижньосірогозький район Херсонської області створений 7 березня 1923 року. Територія району займає площу 120866,9 га, що становить 4,24 відсотка від території області. Більша частина цих земель зайнята сільськогосподарськими угіддями-113015,9 га, з яких рілля - 108984 га.

Адміністративний розподіл: на території району знаходяться 1 селище міського типу та 24 сільських населених пунктів, які об'єднані в 1 селищну та 13 сільських рад.

Відстань від обласного центру:

районний центр смт Нижні Сірогози розташований на відстані 192 км залізничним шляхом та 169 км автошляхом від обласного центру (м. Херсона)

Транспортна інфраструктура:

Наявність залізниці протяжністю 36 км (станція Сірогози), автошляхів всього - 258,7 км, в т.ч. загальнодержавного значення - 47 км, місцевого значення - 211,7 км.

Географічні дані та історичні пам'ятки:

Сірогозщина має давню історію. Територія сучасного району була заселена ще в давні часи. Про це свідчать розкопані поблизу Нижніх Сірогоз кургани доби бронзи, ранніх скіфів (УІ ст. до н.е.), а також скіфські кургани Огуз, Малий Огуз і Діїв (ІУ-ІІІ ст.. до н.е.), в яких знайдено багато золотих прикрас тонкої ювелірної роботи

Найбільш визначною археологічною пам'яткою Сірогозщини є скіфський царський курган Огуз, найбільший у Надчорномор'ї. Він має безпосереднє відношення до назви нашого району ( Сірогози - Жовтий Бик, Огуз - Бик). Знахідки з нашого кургану є окрасою скіфських колекцій Ермітажу та Національного музею дорогоцінностей.

Населення:

17,3 тис. чол., 1,57 % від населення області за станом на 01.07.2008 року, у т.ч. міського - 5,3 тис. чол., (30,8 %), сільського 12,0 тис. чол. (69,2 %)

Земельний фонд:

- земель сільськогосподарського призначення - 115575,3 га, в т.ч. ріллі - 108984 га,

- зрошуваних земель - 2829 га, 2,4 % від загальної площі земель с/г призначення

- водний фонд - 754 га, 0,65% від загальної площі земель с/г призначення

- лісосмуги - 2104 га, 1,8 % від загальної площі земель с/г призначення

Природні ресурси:

- грунти в районі - чорноземи південні слабо гумусові. Родючі чорноземи - 109 тис га, поширені червоно-бурі глини третинного походження, рідко зустрічаються рябі глини кіммерійського ярусів білого і світло-жовтого забарвлення

- по Сірогозькій балці 46 ставків каскадного типу довжиною 51,7 км, площа яких 465,8 га, об'єм водного фонду - 5,7 млн. м3

Пріоритетними напрямками розвитку району є:

- вирощування різноманітних сільськогосподарських культур

- розвиток тваринництва

- переробка сільськогосподарської продукції

В районі працює:

- сільськогосподарських підприємств - 9

- фермерських господарств - 100

- ВАТ "Сірогозький комбінат хлібопродуктів"

- КП "Нижньосірогозька харчосмакова фабрика"

- ВАТ "Сірогозький завод сухого молока і масла"

- ПП. "Сервіс АПК"

Ґрунтово-кліматичні умови району сприятливі для вирощування більшості сільськогосподарських культур.

Пріоритетним напрямком розвитку галузі рослинництва району на 2007-20І0 роки є поступове збільшення посівних площ, урожайності і валового виробництва зернових культур та інших високорентабельних культур (сої, ріпаку, льону олійного, гірчиці та інші), зменшення площ посіву соняшнику з доведенням їх до науково-обгрунтованих норм.

У разі залучення інвестицій є можливість розвивати переробну промисловість, такі галузі, як вівчарство, бджільництво, вирощування великої рогатої худоби, свиней, розвивати садівництво, а також збільшення площ зрошення.