Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

Народний фольклорний ансамбль ім. Т.Астафурової «Надвечір’я»  комунального закладу «Нижньосірогозький районний Будинок культури»

Звання колективу: здобув звання „ народний ” в 2003 році.  Останні підтвердження  звання  у 2009, 2012, 2015 роках.

Кількість осіб і вік учасників:   11 осіб,  віком  від  60 до 69 років.

Історія створення колективу: Народний фольклорний ансамбль «Надвечір’я» ім. Т. Астафурової  створений в 1984 році збирачем і хранителем фольклорних перлин  Тамарою  Астафуровою. У 2010 році був перейменований на ансамбль «Надвечір’я» ім. Т. Астафурової. 

З 2009 року  колектив очолює Чабан Микола Іванович.

Репертуар. Репертуар ансамблю багатий на фольклорні та українські народні пісні.  Нині творча скарбничка складає понад 250 пісенних творів. До старих пісень, зібраних «Надвечір’ям», щороку додаються нові.

Творча діяльність. Активна концертна діяльність колективу   виражена в пропаганді рідної культури, своїх витоків. Саме фольклорний ансамбль «Надвечір’я» несе той пласт народної творчості, зберігаючи традиції своїх предків, щедро і яскраво показуючи своє пісенне виконавство на різних концертних  майданчиках.

         Колектив займається дослідницькою роботою: виїжджає у фольклорні експедиції по району, записує народні пісні. 

Народний козацький гурт «Сокіл»

комунального закладу комунального закладу «Нижньосірогозький районний Будинок культури»

Звання колективу: здобув звання „ народний ” в 2000 році.

Останні підтвердження звання у 2009, 2012, 2015 роках.

Керівник колективу: Олександр Горбач, 1958 року народження.

Кількість осіб і вік учасників: 5 осіб,  віком  від 12 до 68 років.

Історія створення колективу: Козацький гурт «Сокіл» створено у 1994 році. Ініціатором створення був тодішній директор районного Будинку культури, а нині керівник  народного козацького гурту «Сокіл» О.Горбач. Першим його керівником був місцевий аматор і постійний учасник колективу Сергій Пришва. Декілька років ансамбль діє як хоровий колектив. З часом змінюється  кількісний склад вокальної групи і колектив з хорового - знову  стає  ансамблем, який працює при комунальному закладі «Нижньосірогозький районний Будинок культури».

Народний козацький гурт «Сокіл» - єдиний чоловічий  колектив гуртового співу в Нижньосірогозькому районі. Основу колективу складають працівники культури. Вагомий  внесок у розвиток ансамблю вносять О.Горбач,  Д.Вінгловський, Ю.Подколзін та М.Чабан.

Репертуар:українські народні, козацькі пісні, твори радянських та  сучасних авторів.  

Наразі  виконавський репертуар гурту складають близько 200 козацьких, чумацьких, жартівливих, військово - патріотичних, сучасних українських і російських пісень.

  

Народний жіночий вокальний ансамбль  «Чарівниці»

комунального закладу «Нижньосірогозький районний

Будинок культури»

Звання колективу: здобув звання «народний» в 2006 році;  підтвердив у 2009, 2012, 2015 роках.

Кількість осіб і вік учасників: 6 осіб, віком від 22 до 59 років.

Історія створення колективу:Колектив створено у 2004 році за  ініціативою  Тетяни Кахичко та підтримки працівників музичної школи і районного Будинку культури.

Колектив наділений добрим співочим потенціалом, здатний з  повнотою почуттів розкрити багатство, красу і неповторність  людського голосу. Ансамбль  характеризується  якісним  добором співаків, наявністю  складної  програми проведення навчальних занять.

  Ключовими складовими в творчості ансамблю є  академічний  спів, українська пісня, виконання творів  a cappella.

Для колективу звання «народний» має велике значення. Захопленість, працьовитість, бажання вдосконалюватися, домагатися більш високих результатів у виконанні творів - такі якості притаманні цьому колективу, для якого найпершим завданням є  пропаганда пісенного мистецтва.

У «Чарівниць» є колектив - супутник -  вокальний ансамбль «Усмішка» (творча характеристика додається).

У перспективі  ансамблю  - нові голоси, нові пісні, нові концерти, нові здобутки.

Репертуар: Різноманітний репертуар ансамблю складається з українських  народних пісень та творів українських і радянських авторів,  який постійно оновлюється і розширюється. Ансамбль накопичив різноплановий репертуар (близько 90 пісень), який дає змогу у повному обсязі  розкрити  класичний спів. Це твори українських композиторів, таких як А. Пашкевича, В. Шаповаленка, Р.Савицького, О.Зуєва  та інших.

За роки роботи жіночий ансамбль «Чарівниці» проявив себе як творчий колектив, який постійно вдосконалює свою майстерність. Любов до класичної музики об'єднує та згуртовує в один дружний колектив працівників РБК, бібліотеки і школи естетичного виховання. Репертуар колективу складається переважно з двох -, трьохголосних  часто а cappella, складних з технічного, художнього і вокального діапазону творів. 

  Найпопулярнішими у глядачів є пісні української тематики «Ой, сивая зозуленька» в обробці М.Леонтовича,   «Ти до мене не ходи» та «Очі сині та сині»  -  О.Давиденка,  українська народна жартівлива пісня «А хто бачив, а хто чув». У репертуарі ансамблю є і сучасні твори та твори  військово-патріотичної тематики.

Зразковий народний вокальний ансамбль «Джерельце»

Вербівського сільського клубу

Звання колективу: здобув звання «зразковий» у 2000 році;  останні підтвердження звання у 2009, 2012, 2015 роках.

Історія створення колективу:  у 1994 році викладач музичної школи   В. Оликсюк, об’єднала два діючих самодіяльних шкільних колективи - інструментальний  і  вокальний,  в результаті чого утворився новий дитячий  хоровий ансамбль «Джерельце». Кропітка  робота  керівника і дітей дали свій результат – ансамбль отримує звання «зразковий». А далі концертна діяльність.  «Джерельце» стає активним учасником концертно-розважальних  заходів Нижньосірогозького району с. Верби.

 В.Оликсюк проводить заняття  з вокально-хорової роботи,  залучає до процесу спілкування з музикою; багато часу приділяє груповим заняттям.  Більша частина часу приділяється  заняттям з окремими виконавцями. На базі колективу діють малі форми: дует і солісти.

Репертуар: Пісенний репертуар колективу різноманітний, який  постійно оновлюється. Переважно це українські народні пісні, пісні  українських композиторів Н.Май, М.Катричко, М.Ведмедері та військово-патріотичної тематики. Є пісні  і радянських композиторів. Твори виконують під фонограму, іноді акапельно.