Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

Протокол № 1

 

засідання Громадської ради при районній державній адміністрації

 

Дата та час проведення:

30 вересня 2014

15.00

Місце проведення:

районна державна адміністрація

(ІІ поверх, зал засідань)

 

 

У засіданні взяли участь:

 

- заступник голови районної державної адміністрації Гладун Людмила Миколаївна;

 

- начальник сектору з питань внутрішньої політики, преси та інформації, зв’язків з громадськістю апарату районної державної адміністрації Полуекто Оксана Миколаївна;

 

- члени Громадської ради при районній державній адміністрації (присутні – перелік 6 чол.)

 

Відкрив збори: заступник голови Громадської ради  Гришин В.В., який запропонував розпочати роботу зборів та до обрання голови Громадської ради є головуючий на зборах.

 

Слухали:

 

Гришина В.В., який запропонував затвердити наступний порядок денний зборів:

 

1. Про розгляд заяви Гришка Є.В.

 

2. Про введення до складу Громадської ради представника Нижньосірогозького районного відділення Громадської організації  «Херсонська обласна Асоціація працівників санепідемслужби»

 

3. Про вибори голови Громадської ради при районній державній адміністрації.

 

4. Про виконання заходів районної програми «Питна вода» на 2012-2020 роки

 

5.  Реалізації Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Нижньосірогозького району.

 

6. Про обговорення проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

 

Голосували: за – _6_, проти – _0_, утримались – _0_.

 

1. Про розгляд заяви Гришка Є.В.

 

Виступили:

 

Гришин В.В., який поінформував присутніх що 10 вересня 2014 року надійшла заява від Гришка Є.В. про виключення його з членів Громадської ради та припинення повноважень голови Громадської ради. Пп..7 п.4 Положення про Громадську раду при Нижньосірогозькій районній адміністрації передбачено припинення членства в Громадській раді шляхом подання відповідної заяви. Є пропозиція задовольнити заяву Гришка Є.В.

 

Голосували: за, –_6_ проти – _0_, утримались – _0_.

 

2. Про введення до складу Громадської ради представника Нижньосірогозького районного відділення Громадської організації  «Херсонська обласна Асоціація працівників санепідемслужби»

 

Виступили:

 

Гришин В.В., який повідомив, що на установчих зборах було визначено кількісний склад Громадської ради при Нижньосірогозькій райдержадміністрації у складі 10 осіб. У разі припинення членства у Громадській раді будь-кого до складу ради автоматично вводиться наступна кандидатура, яка набрала більшу кількість голосів у рейтинговому голосуванні  під час установчих зборів. Такою кандидатурою є Яцик Микола Нікіфорович - керівник Нижньосірогозького районного відділення Громадської організації  «Херсонська обласна Асоціація працівників санепідемслужби».

 

Голосували: за –_6_, проти – _0_, утримались – _0_.

 

3. Про вибори голови Громадської ради при районній державній адміністрації.

 

Виступили:

 

Гладун Л.М. заступник голови районної державної адміністрації, яка наголосила на активізації  співпраці між районною державною адміністрацією та Громадською радою,  що  приноситиме реальні, практичні результати та висловилася за підтримку кандидатури Яцика М.Н.

 

Гришин В.В. запропонував обрати головою Громадської ради при районній державній адміністрації Яцика М.Н.

 

Вирішили: Завершити обговорення та поставити на голосування одну кандидатуру на посаду голови Громадської ради при районній державній адміністрації - Яцика М.Н.

 

Голосували: за – _7_, проти – _0_, утримались – _0_.

 

Гришин В.В. привітав Яцика М.Н. з обранням на посаду голови Громадської ради при районній державній адміністрації та надав йому слово.

 

Яцик М.Н. висловив вдячність за довіру та побажав діючій громадській раді при районній державній адміністрації бути більш активними та запропонував членам громадської ради перейти до четвертого питання порядку денного

 

4. Про виконання заходів районної програми «Питна вода» на 2012-2020 роки

 

Інформувала:

 

Полуекто О.М. ,  начальник сектору з питань внутрішньої політики, преси та інформації, зв’язків з громадськістю апарату районної державної адміністрації, якаознайомила присутніх з основними положеннями змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та пояснила, що в першу чергу вони передбачають:

 

Районна програма «Питна вода» на 2012-2020 роки» спрямована на реалізацію державної та регіональної політики щодо забезпечення населення у достатній кількості якісною питною водою.

 

На території Нижньосірогозького району  функціонують  14 комунальних підприємств.

 

Централізованим водопостачанням в районі охоплено 25 населених пунктів.

 

Загальна протяжність водопровідних мереж району становить 235,1 км. з них перебувають у ветхому  та  аварійному стані  87,8 км. (37,5%).

 

Станом на 01 вересня 2014 року розташовано на території Нижньосірогозького району 72 свердловини, з яких 65 функціонують ( 2- Н.Сірогози та 5 – Н.Олександрівка, в резервні). Із 65 функціонуючих свердловин  - 51 (78,5%) оснащено приладами обліку води. Потребують оснащенню 14 (21,5%). Розпочали роботу  по встановленню приладів обліку всі комунальні підприємства району. Стовідсоткове оснащення приладами обліку води забезпечено 7 комунльними підприємствами району.

 

Вода із 31 свердловини перевищує допустимі норми і не відповідає вимогам  державних санітарних норм та правил  за вмістом сухого залишку, хлоридів, сульфатів та за показником загальної жорсткості.

 

         Одним із основних завдань Програми є забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства та дотримання економічно обґрунтованих цін і тарифів за  надання комунальних послуг.

 

Максимальний тариф на водопостачання становить для населення 7,80 грн. (СКП «Лілея» Новопетрівська с/р.), мінімальний – 4,00 грн. ( СКП «Берегиння» Дем’янівська с/р), середній тариф по району  на водопостачання для населення становить 5,5 грн.

 

Оснащення наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води  станом на 01 вересня 2014 року встановлено по району 2187 лічильники холодної води ( план – 5710), 38,3 % до кількості особових рахунків), в тому числі – 2096 житлові будинки та квартири, 91- організації та підприємства.

 

В 2014 році кошти з державного та районого бюджету на фінансування програми «Питна вода» на 2012-2020 роки не виділялись.

 

Сільськими та селищним бюджетами передбачено на 2014 рік кошти на фінансування програми «Питна вода» 2012-2020 роки в сумі – 330 000 грн.

 

Для покращення надання послуг з централізованого водопостачання та з метою недопущення втрат води комунальними підприємствами району було проведено поточних та капітальних ремонтів на загальну суму 89,4 тис.грн. Кошти було спрямовано на ліквідацію поривів  водопровідної  мережі, проведення аварійно-відновлювальних робіт .

 

Вирішили:  прийняти до уваги, рекомендувати комунгоспам активізувати роботу по встановленню  засобів обліку та регулювання споживання води серед населення.

 

Голосували: за – _7_, проти – _0_, утримались – _0_.

 

5. Реалізація Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Нижньосірогозького району.

 

Інформувала:

 

Полуекто О.М. ,  начальник сектору з питань внутрішньої політики, преси та інформації, зв’язків з громадськістю апарату районної державної адміністрації, якаознайомила присутніх з основними положеннями змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та пояснила, що в першу чергу вони передбачають:

 

В районі розроблено проект  програми розвитку сільських територій району  на 2014-2015 роки, затверджений на сесії  районної ради 28 березня 2014 року. Прогнозовані обсяги фінансування даної Програми становлять 13638 тис.грн., в тому числі з бюджетів сільських та селищної ради передбачено 11108 тис.грн. У 2014 році на розвиток соціальної сфери сільських територій заплановано витратити 3319 тис.грн.

 

         Для забезпечення розвитку освіти в сільській місцевості організовано підвіз 123 учнів та 6 педагогічних працівників до шкіл, для цього розроблено 10 маршрутів на яких працює 3 шкільних автобуса. 11 сільських шкіл або 85% підключено до мережі Інтернет. Для забезпечення рівного доступу дітей дошкільного віку до здобуття дошкільної освіти видатки на два заклади (будівля гуртожиток в с.Першопокровка на 40 місць та Демянівський ДНЗ ) включено до обласної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року   в сумі 9964,5 тис.грн.

 

         Для забезпечення розвитку медичного обслуговування у сільській місцевості вирішується  питання забезпечення житлом працівників первинної ланки – фельдшерських пунктів. Верхньосірогозька сільська рада придбала будинок для фельдшера, Вербівська сільська рада винаймає житло в селах Комсомольське та Зернове. Проведено значні ремонтні роботи в амбулаторіях району.

 

         Для забезпечення розвитку фізичної культури і спорту серед сільського населення забезпечено обладнання спортивних майданчиків, в 2014 році на проведення спортивно-масових заходів було направлено 45 тис.грн.

 

         В 2014 році погашено кредиторську заборгованість за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва», фізичним особам за утримання та збереження молодняку ВРХ сплачено 518,5 тис.грн.Частково відшкодовано витрати на закупівлю установки індивідуального доїння – 89,8 тис.грн.

 

Вирішили: прийняти до уваги.

 

Голосували: за – _7_, проти – _0_, утримались –_0_.

 

6. Про обговорення проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

 

Інформувала:

 

Полуекто О.М. ,  начальник сектору з питань внутрішньої політики, преси та інформації, зв’язків з громадськістю апарату районної державної адміністрації,  яка  ознайомила присутніх з основними положеннями змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та пояснила, що в першу чергу вони передбачають:

 

-         Запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;

 

-         Передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;

 

-         Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;

 

-         Чітке забезпечення повноважень  органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;

 

-         Ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями

 

Голосували: за – _7_, проти – _0_, утримались – _0_.

 

Вирішили:

 

  1. Інформації взяти до відома.