Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

 

Про реалізацію ПАТ «Аграрний фонд» мінеральних добривПро реалізацію ПАТ «Аграрний фонд»

мінеральних добрив

З метою забезпечення агровиробників якісними мінеральними добривами та запобіганню їх дефіциту на ринку, ПАТ «Аграрний фонд» розпочинає продаж мінеральних добрив вітчизняного виробництва в 2018-2019 маркетинговому році.

Початок продажу – 01 серпня 2018 року.

Для зручності покупців представлена широка лінійка товарів – аміачна селітра (марки Б), карбамід (марки Б), вапняково-аміачна суміш (ВАС).

Завдяки розгалуженій мережі регіональних представництв                           ПАТ «Аграрний фонд» має широку мережу базисів відвантаження добрив, що зробить їх доставку швидкою та зручною.

Гнучка система знижок для постійних клієнтів, можливість відстрочки платежу за умови укладання форвардного контракту.

Більш детальну інформацію можна отримати на сторінці mindobryva.agrofond.gov.ua або в центральному офісі (м. Київ,                                 вул. Б. Грінченка, 1, тел. (044) 277 27 00, (044) 277 27 12), так і в одному з регіональних відділень (м. Херсон, пр-т Адмірала Сенявіна, 7, тел.  (0552) 33-46-29, 067-328-65-84).

Управління економіки, агропромислового

та регіонального розвитку

районної державної адміністрації

 

 

Щодо канадських знижок для українських фермерів

За інформацією ГО «Земля Таврії» від 24 липня 2018 року № 14 стосовно впровадження програми знижок для сільгосптоваровиробників, повідомляємо наступне.

Проект міжнародної технічної допомоги – Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який реалізується за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, впроваджує на півдні України програму Е-ваучер.

За програмою сільгоспвиробники можуть придбати високоякісну крапельну трубку та інші пристрої для системи поливу, насіння овочевих культур, органічні та мінеральні добрива, тепличну енергозберігаючу та мульчуючи плівку, упаковку та багато іншого. Крім того,  в рамках програми Е-ваучер можна провести комплексний аналіз рослин і ґрунту в лабораторії  зі знижкою 50 %, отримати послуги торгового місця на продовольчому ринку в Одесі та вдвічі дешевше оформити підписку на журнал «Агроіндустрія». Спеціальна пропозиція для бджолярів – вощина зі знижкою 30 %.

Лінійка товарів та послуг постійно розширюється. Більш детальна інформація за посиланням: https://uhbdp.org/ua/shop.

Програма Е-ваучер – це SMS-повідомлення з оригінальним кодом, за яким сільгоспвиробники отримують знижку від 10 % до 50 % при покупці в певному магазині або Інтернет - магазині необхідних у господарстві товарів або при придбанні послуг.

Програма Е-ваучер діє на території Миколаївської, Запорізької, Одеської та Херсонської областей.

За додатковою інформацією звертатися за телефоном контакт-центру Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва UHBDP: 0 800 500 184 (дзвінки зі стаціонарних і мобільних телефонів безкоштовні).

 

Оголошення

Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

Департаментом агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації оголошується початок прийому заявок і документів для отримання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 07 лютого 2018 року № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» розпочинає роботу регіональна комісія для надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.

Заявки та документи приймаються до 15 листопада 2018 року.

Для отримання державної підтримки звертатися за адресою: м. Херсон,                 просп.. Ушакова, 47, Департамент агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації,  каб. 110, 111,

Телефони для довідок:  (0552) 42-27-62, 42-27-48

 

 

Заступник начальника управління економіки,

агропромислового та регіонального розвитку                             Ю.В. Дука

 

Інформація щодо урядових програм державної фінансової підтримки сільськогосппідприємств у 2018 році 

З метою інформування аграріїв щодо урядових програм державної фінансової підтримки сільськогосппідприємств у 2018 році, Мінагрополітокою України підготовлено роз’яснювальні відеоролики з вказаних програм, які у простій та доступній формі показують кроки котрі необхідні зробити щоб отримати державну підтримку.

На сьогодні на сайті міністерства вже розміщені ці відеоролики:

Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки

  Комісія при Мінекономрозвитку затвердила перелік сільськогосподарської техніки українського виробництва, 20% вартості якої компенсується за рахунок коштів державного бюджету.

За цією програмою на 2017 рік виділено 550 млн грн у рамках держпідтримки аграрних виробників.

До зазначеного переліку увійшло 40 українських виробників – майже 800 видів і марок техніки та обладнання. Серед них, зокрема, ПАТ «Харківський тракторний завод», ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. Макарова», ТОВ «НВП БілоцерківМАЗ», ПАТ «Бердянські жниварки», ТОВ «Оріхівсільмаш», ТОВ «Союз-спецтехніка» та інші.

Компенсація за придбану українську сільськогосподарську техніку відбувається відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва  та згідно постанові від 1 березня 2017 року № 130.

Для отримання компенсації необхідно:

  1. Здійснити оплату за техніку та обладнання, які входять до Переліку, через державні банки –  Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Укргазбанк.
  2. Відкрити рахунок в одному із зазначених державних банків та подати заявку і документи, що підтверджують придбання техніки та обладнання, а саме:

-  копію платіжного доручення.

-  акт приймання-передачі техніки та обладнання.

-  свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

  1. Державний банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.
  2. Мінагрополітики формує реєстр сільськогосподарських товаровиробників та у межах обсягу відкритих асигнувань на підставі реєстру перераховує кошти державному банку, який перераховує їх на поточні рахунки сільськогосподарським товаровиробникам.
  3. Відповідно до помісячного розпису, доведеного Мінфіном, фінансування програми передбачено на IV квартал поточного року.

Переліком техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету додається ( 21-аркуш). Детальніше...

 

 

 

 

Хвороби листа та колосу призводять до втрат 70-80% потенційного врожаю. Внесення системних фунгіцидів допоможе запобігти ураженню хворобами, а Вам отримати запланований обсяг зерна! Час читання: 1:20 хв.

Одними з найбільш важливих періодів розвитку зернових колосових культур – є вихід прапорцевого листа та формування колосу. Ці стадії є критичними, адже ураження у цей період має прямий вплив на якість сформованого колосу, який і є індикатором урожайності. 

Ураження хворобами у середньому призводить до втрат від 15% потенційного врожаю (за даними 2012 року). Нехтування внесенням пестицидів, може призвести до значного погіршення результатів посіву. Розглянемо більш детально.

Що відбувається?

На пшениці та ячменю з’являється останній – прапорцевий лист, суцвіття готується до виходу назовні, листкова піхва набрякає та незабаром розкривається. Починають з’являтися ості.

Види хвороб.

Серед найпоширеніших хвороб, які розвиваються у цей період, є стеблова іржа, жовта плямистість та септоріоз та інші.

Шкодочинність.

Розвиток цих хвороб провокує порушення водного балансу, що призводить до передчасного всихання листків та відповідно рослин. Часто заражені листки можуть виглядати зовсім здоровим, при цьому збудники хвороб будуть продовжувати поширення на молоді тканини та уражати все більше вегетативної маси.

Втрати.

Хвороби листя і стебла призводять до 60-70% (що становить 3-15 ц/га) втрат урожаю.

Обробка.

Найкращим часом для застосування фунгіцидів – є поява нового листка. Листя захищене тільки тоді, коли оброблене фунгіцидом.

Що відбувається?

У фазі колосіння інтенсивно росте стебло, внаслідок чого відбувається вихід колосу. Продовжується наростання вегетативної маси і сухої речовини.

Види хвороб.

Серед найпоширеніших хвороб колосу, які розвиваються у цей період, є фузаріоз, чорний плямистий бактеріоз, септоріоз та інші.

Шкодочинність.

Хвороби призводять до зниження врожаю зерна, погіршення його посівних та технологічних якостей. При сильному ураженні колосу, формується щупле біло-зелене зерно, на поверхні якого виступає наліт.

До того ж, токсини, які накопичуються у зерні, можуть призвести до серйозних захворювань тварин та людей.

Втрати.

Хвороби колосу призводять до 40-80% втрат урожаю.

Обробка.

Внесення фунгіцидів попереджує хвороби колосу завдяки контролю цільових хвороб у конкретний період розвитку. Якщо рослина вже уражена хворобами, то не можна зволікати з внесенням фунгіцидів, адже чим далі, тим важче боротися зі збудником. 

Рекомендуємо використовувати наступні фунгіциди системної дії, які можна використовувати вже після виявлення перших симптомів, перешкоджаючи масовому ураженню рослин:

Титул Дуо (тебуконазол 200 г/л + пропіконазол 200 г/л)                    

Бірекс (епоксиконазол 187 г/л + тіофанат-метил 310 г/л)                 

Аліот (пропіоназол 250 г/л + ципроконазол 80 г/л)                                

Маестро (ципроконазол, 80 г/л + пропіконазол, 250 г/л)                      

Таффін (азоксистробін 200 г/л + ципроконазол 120 г/л) 

 

Корисна інформація

сільськогосподарським товаровиробникам

Нижньосірогозького району 

 

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації ТОВ «ФосАгро-Україна»» займається виробництвом та реалізацією мінеральних добрив (поставка здійснюється як насипом, так і фасовані в тару) згідно з комерційними пропозиціями. Мінімальна партія – залізничний вагон. Строки поставки вагонами – протягом 10 календарних днів з моменту оплати за товар. Можлива поставка само вивозом зі складів в різних областях України (прайс по видах добрив додається).

 

Корисна інформація

 

 

Керівникам сільськогосподарських агро формувань, роботодавцям, спеціалістам та фахівцям з питань пожежної безпеки

Керівникам сільськогосподарських агро формувань, роботодавцям, спеціалістам та фахівцям з питань пожежної безпекиЗ настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загорання лісів, торфовищ та сільгоспугідь.

Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту лісів, торфовищ та сільгоспугідь у літній пожежонебезпечний період.

З метою недопущення виникнення пожеж пропонується:

-         провести інструктивні наради з керівниками, головними інженерами, механіками, бригадирами тракторних бригад сільгосппідприємств щодо забезпечення пожежної безпеки на період збирання врожаю і заготівлі грубих кормів;

Керівникам сільськогосподарських агро формувань, роботодавцям, спеціалістам та фахівцям з питань пожежної безпеки-         скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести: смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами, перекриття тимчасових доріг тощо;

-         поновити мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, канав
у лісових масивах, відновити, обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища і пірси, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їздні дороги до них;

-         забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва, провести роботу щодо  вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій, встановити телефонний зв’язок на зерноскладах і складах грубих кормів;

-         підготувати місця для зберігання сіна та соломи, складування грубих кормів, огородити та обладнати їх блискавкозахистом і засобами пожежогасіння;

-         організувати виготовлення агітаційних матеріалів щодо збереження врожаю від вогню (трафарети, листівки, панно, знаки безпеки тощо) і встановити їх у місцях збирання врожаю, зберігання та переробки зерна і грубих кормів;

Керівникам сільськогосподарських агро формувань, роботодавцям, спеціалістам та фахівцям з питань пожежної безпеки-         організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок лісових масивів, сільгоспугідь із залученням до цієї роботи громадських організацій та населення, забезпечити їх засобами наглядної протипожежної агітації та знаками попереджувального характеру;

-         організувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів, переміщенні по території сільськогосподарських угідь, у тому числі, із залученням засобів масової інформації.

 

 

Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації

 

ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ ЩОДО НАСІННЯ СОНЯШНИКУ

 

 

 

         Приватне Науково-Виробниче підприємство «АГРОНАДИЯ» пропонує  сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності для реалізації насіння соняшнику  І покоління урожаю 2014 року, вирощені на гібридних ділянках Дніпропетровської, Черкаської та Одеської областей. Багаторічний досвід вирощування гібридів та компетентність персоналу є гарантією високої якості насіння.

 

         Реквізити:  49052, Україна, м. Дніпропетровськ, вул.. Сімферопольська, 21/605;  р/р 26005060146827, ОКПО 32781696, МФО 305299, Приватбанк м. Дніпропетровськ;  телефон (056) 375-20-81, (0562) 46-54-62,

 

         Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.    Директор Будилин Руслан Анатолійович

 

 

 

 ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ

 

 

 

         Пропонуються вживані телескопічні навантажувачі MANITOU і JCB з Європи, а також нове навісне обладнання для телескопічних навантажувачів MANITOU і JCB. Всі навантажувачі проходять передпродажну підготовку із заміною всіх дефектних деталей і вузлів. Завдяки наявності навісного обладнання в асортименті, Ваш навантажувач зможе виконувати набагато більше операцій в Вашому господарстві, що дасть можливість відмовитися від дорогої і енергоємної техніки та механізмів з виконання аналогічних робіт. Навісний гідравлічний подовжувач стріли - маніпулятор для MANITOU і JCB виконує багатокранові роботи. Довжина подовжувача в розкладеному стані - 4,1м, Вантажопідйомність на гаку - 1,1тн. Все обладнання в асортименті є на майданчику в м. Черкаси.

 

         Ціни уточнюйте, модельний ряд і кількість техніки на майданчику постійно змінюється. Ще раз зверніть увагу, що MANITOU і JCB Вам замінить не одну одиницю техніки в господарстві з урахуванням його витрати палива всього 5 літрів на годину !!! Також виробляється продаж запчастин, робиться капітальний ремонт та сервісне обслуговування проводиться навчання механізаторів з управління та експлуатації телескопічних навантажувачів.

 

         ДОВІДКА: тел. . 098 237-00-72 (73), тел / факс: +047 237-80-00 Україна, м. Черкаси, вул. Якубовського, б.7 / 1www.apc-garant.com.uawww.apc-garant.com Телефонуйте: +38 098 237-00-72З Олександр Попов.

Корисна інформація

сільськогосподарським товаровиробникам

Нижньосірогозькогорайону

 

         Науково-виробнича фірма ТОВ «СЕМАГРО» пропонує сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності насіння від виробника:

 

 

 

         - соняшник;

         - зернові культури;

         - ріпак;

         - соя;

         - горох;

         - трави;

         - засоби захисту рослин

         Також надаються послуги з очистки насіннєвого матеріалу.

         За довідками звертатись  за тел/факс (057) 752-51-64;  752-51-74;

752-51-75 та моб. (067) 577-16-09; (099) 262-21-22 Володимир Сергійович, а також  за електронними адресами: 

E-mail:agro@semagro.com.ua ;

http://www.semagro.com.ua

 

 

Комерційна пропозиція ПП «ТРАВЕРС ГРУП»

 

         ПП «ТРАВЕРС ГРУП» має можливість постачати дизельне паливо  ЕВРО-5 Сорт F, вид ІІІ  (ДТ-Е-К5) ГОСТ Р 52368-2005 (ЕН 590:2009) виробництво Лукойл, Волгоград за ціною 19,20 гривень за 1 літр станом на 16.03.2015 року, плюс доставка автотранспортом з нафтобази м. Херсону (паспорт якості виробника додається на одному аркуші).

         Адреса фірми:  місто Херсон, вул.. Карла Маркса, 99/54 (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

      Комерційна пропозиція ПП «ТРАВЕРС ГРУП»   Довідки за телефонами: (0552) 420616, тел/факс 423933

                                                (050) 5234868 Костянтин Іванович

                                                (050) 8246085,(096)4168415Сергій Миколайович

ПРОПОЗИЦІЇ ООО «АГРОМАШСЕРВИС»

ООО «АГРОМАШСЕРВИС»

52005 Днепропетровская обл.  р-н,пгт Юбилейный, ул. Тепличная, 27

т/ф (056) 760-37-15 (раб.); 725-29-27(дом.), (050) 340-24-51 (моб.);  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Реализует семена яровых культур для посева в 2015 году 

 

Культуры, сорта

(гибриды)

Репродукция (поколение)

Культуры, сорта

(гибриды)

Репродук-ция (поколение)

Ячмень:  Донецкий 14

1,2

Подсолнечник:Дарий

1

Вакула, Воевода, Всесвит

эл.,1

Оскил, Боец

1

Сталкер, Достойный (двр)

1

Прометей,Бузулук,Козачий

1

Адапт, Водограй, Бадерый

1

Сур, Ранок, Родник,Чумак

1

Командор

эл.,1

Ясон, Запорожский 28

1

Гелиос, Селенит

1

Рюрик

1

Прерия

эл,1

Лакомка, Орешек(конд.)

1

Гося, Имидж

1

Этюд

1

Святогор, Сазоновский,Эней

1

НК Брио, Опера ПР, НК Мелдими

1

 Пшеница:   Рання 93

1

Ковчег

1

Жизель, Изольда,Чадо (тв.)

1

Форвард

1

Горох:  Оплот, Царевич

1

Мир

1

Харьковс.этал., Готивский

1

Фасоль: Докучаевская

1

Девиз, Свит, Мадонна, Глянс

1

Люпин:  Кристалл

1

Овес: Илот, Буссол

эл.

Горчица: Талисман (белая)

1

Саргон, Нептун, Черниг 28

1

Мрия, Тавричанка

1

Соломон, Самуэль (голозер.)

1

Каролина (белая)

1

Просо:   Мироновское 51

1

Кориандр:  Оксамит

1

Полтавское золотистое

эл.,1

Чумиза:  Днепровская

1

Белая альтана,Константин.

1

Чина: Сподиванка

2

Соя:  Адамос, Хуторянка

эл.,1

Фацелия:  Алина

1

Алмаз, Александрит, Супра

эл.,1

Лен:  Орфей, Водограй

1

Диона, Сузирья, Фортуна

1

 Айсберг,Пивденна нич

1

Тритикале: Каравай Харьк

1

Вика: Знахидка, Ярославна

1

Кукуруза:Любава 279

1

Люцерна:  Унитро

1

Кадр 267, Белозорский

295

1

Надежда, Полтавчанка

1

Тар 349, Полтава, Мос 182

1

Веселка,Серафима, Вера

1

Одесская 385, Кредит

1

Суданская трава: Голубовская 25,Донецкая 5

1

Солонянский 298

1

Днепровская 54

эл., 1

Днепровский 181,25

1

Сорго:  Одесское 205, 221

1

Шаланда

1

Рапс:   Оксамыт

1

Гречиха:   Оранта

1

Черемош

1

Антария,Сумчанка

1

Эспарцет:

 

Расторопша: Байковчанка

1

Блиск, Песчаный 1251

1

Софлора: Лагидная

1

Нут: Память

1

Клевер:

 

Триумф

1

Чечевица: 

 

Редька масл. 

 

 

Принимают заказы на поставку гибридов и сортов, не указанных в данном ценнике.

 

Покупают  семена сельскохозяйственных культур.

 

СЕМЕНОВ ВИТАЛИЙ АРТЕМОВИЧ, т/ф (056) 725-29-27(дом.), моб. (050)340-24-51,   tatjana0106@gmail.com

Про ветеринарні препарати та кормові добавки

       Про ветеринарні препарати та кормові добавки  Сільське господарство у такій великій аграрній країні, як Україна має відігравати провідну роль як з точки зору уваги з боку  державної політики, так і за його значенням для економічного розвитку держави, в цілому  та сільської місцевості, зокрема. Враховуючи величезний потенціал Української держави в аграрному секторі, зокрема, тваринництві, органи державної влади, як  законодавчі, як і виконавчі, мають докладати максимум зусиль та ресурсів з метою покращення умов ведення бізнесу в усіх сферах аграрного сектору в Україні, створення умов для розвитку його інвестиційної привабливості, сприяння та захисту економічної конкуренції, забезпечення умов для підвищення якості та конкурентноспроможності української продукції, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

         Індустрія виробництва ветеринарних препаратів посідає важливе місце у системі аграрної промисловості. Застосування ветеринарних препаратів у тваринництві профілактує виникнення та поширення хвороб серед тварин і запобігає завданню шкоди споживачам через розповсюдження продукції  хворих тварин, забезпечує лікування, сприяє покращенню та зростанню продуктивності виробництва продукції тваринництва. На ринку України працює багато прогресивних виробників ветеринарних препаратів, які спроможні не лише забезпечувати потреби вітчизняних виробників продукції тваринництва, але й постачають свою продукцію у багато інших країн.

       Про ветеринарні препарати та кормові добавкиПро ветеринарні препарати та кормові добавки  Члени Асоціації забезпечують виробництво більше половини ветеринарних препаратів вітчизняного виробництва  гарантовано високої половини ветеринарних препаратів вітчизняного виробництва гарантовано  високої якості та безпечності, понад 150 найменувань з яких експортується за кордон.

         Споживачами Громадської спілки «Українська асоціація виробників і дистриб’юторів ветеринарних препаратів та кормових добавок» є:

-         холдинги по виробництву м’яса птиці та яєць;

-         комплекси по вирощуванню та відгодівлі свиней;

-         комплекси по вирощуванню та відгодівлі великої рогатої худоби;

-         комплекси по виробництву молока;

-         фермерські господарства;

-         індивідуальні виробники тваринницької продукції,

         серед яких: ПАО «Миронівський хлібопродукт», Комплекс Агро марс, АПК-Інвест, НВП «Глобинський свинокомплекс», СВАТ «Агрокомбінат «Калита», АХ «Авангард», Бахмутський аграрний союз, АПК «Мелітополь», Асоціація виробників молока, Тернопільська птахофабрика, ТОВ «Ясен світ» та багато інших.

         Про Індустрію виробництва вітчизняних ветеринарних препаратів можна ознайомитись детально  на сайті Громадської спілки «Українська асоціація виробників і дистриб’юторів ветеринарних препаратів та кормових добавок» (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 

Про інформацію Торгово-промислової палати

 

Заслужений винахідник, кандидат технічних наук Микола Устинович Смутко пропонує до уваги свої запатентовані інноваційні розробки. Для запровадження на підприємствах області, автор рекомендує композиційні антифрикційні вуглецеві матеріали, технології виготовлення самозмащувальних вузлів тертя виробничого обладнання, машин та агрегатів, а також металеві, пластикові, композитні комбіновані вироби різноманітного призначення, які можуть надійно працювати в агресивному, абразивному та запиленому середовищах.

Автор вищевказаних технологій надасть свій досвід та допомогу в організації відповідного виробництва бажаючим до співпраці.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Торгово-промислової палати (www.tpp.ks.ua) та за наступними телефонами: (0552) 37-52-76, +38 (095) 141-41-14.

 

 

До уваги мешканців району!

 

         Відповідно вимог статті 22  Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові невідкладні заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» наказом начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації від 05 січня 2015 року № 2 затверджено:

 

Графік проведення «гарячої» телефоної лінії управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації за номером 2-13-41 з питань звернень громадян

Хто бере участь

Дата та час проведення

Місце проведення

Номер телефону

Дука Юрій Вікторович  начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації

Щомісяця 2 та 4 четвер

з 8.00 до 17.00

Кабінет №3 управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації

2-13-41

 

 

Наказом начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації від 05 січня 2015 року №3 затверджено:

 

Графік особистого прийому громадян з особистих питань начальником управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, начальниками відділів та головними спеціалістами управління по галузям:

Прізвище, ім’я по батькові

Посада

День прийому

Час прийому

Дука Юрій Вікторович

Начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації

вівторок

15.00-17.00

Лобанова Тетяна Миколаївна

Начальник відділу бух обліку, економіки та фінансово-кредитного забезпечення, головний бухгалтер

середа

10.00-12.00

Явоненко Лілія Іванівна

Головний спеціаліст з питань земельних відносин, водних ресурсів та агро меліорації відділу бухгалтерського обліку, економіки та фінансово-кредитного забезпечення

вівторок

9.00-12.00

Володіна Юлія Петрівна

Начальник виробничо-технічного відділу

 

вівторок

10.00-12.00

Солоненко Тетяна Дмитрівна

Головний спеціаліст виробничо-технічного відділу з питань тваринництва

четвер

14.00-16.00

Єрмак Артем Миколайович

Головний спеціаліст виробничо-технічного відділу з питань охорони праці, протипожежної безпеки, цивільної оборони, дорожнього руху та механізації

п’ятниця

9.00-12.00

Кравченко Валерій Вікторович

Завідувач сектору кадрового та господарського забезпечення

четвер

10.00-12.00

 

 

Спостереження за життєздатністю рослин під час зимівля та методи оцінки їх стану.

 

Спостереження за життєздатністю рослин під час зимівля та методи оцінки їх стану.Перезимівля озимих хлібів є однією з найважливіших агрономічних проблем у виробництві зерна, яку потрібно завжди враховувати і знаходити засоби максимального зменшення її шкідливих наслідків.

Важлива роль у вивченні причин загибелі озимих культур та розробці заходів їх збереження у період зимівлі відіграють агрономічна наука та прогресивна виробнича практика. Встановлено, що найбільшу стійкість проти негативних факторів зимівлі виявляють високоморозостійкі та зимостійкі сорти озимих культур, які сіють в оптимальні строки добірним протруєним насінням у якісно і вчасно підготовлений ґрунт із збалансованим режимом живлення і вмістом в орному шарі ґрунту не менше 20 — 30 мм продуктивної вологи. Озимі культури за таких умов встигають до настання зими нормально розкущитись, сформувати добре розвинену кореневу систему та вузол кущення, в якому нагромаджується достатньо цукрів (25 — 30 % від маси) як захисних речовин проти дії на рослину низьких температур.

Спостереження за життєздатністю рослин під час зимівля та методи оцінки їх стану.Протягом зими і рано навесні здійснюють постійний контроль за станом зимівлі озимих культур. Основним методом контролю є відбір на посівах монолітів, у яких після відростання рослин визначають їх життєздатність. Моноліти розміром 30 х 30 х 15 см або 35 х 25 х 15 см з двома рядками рослин відбирають у заготовлені дерев'яні ящики протягом зими не менше трьох разів (у січні, лютому та березні) у кількох місцях по діагоналі поля (на площі 50 га посівів вирубують не менше двох таких). Місця для взяття монолітів не повинні знаходитися близько від лісосмуг, у балках чи на пагорбах. Густота посіву та стан розвитку рослин у місцях взяття монолітів, мають бути типовими для всього поля.

Якщо взимку виникають сильні і тривалі відлиги або, навпаки, сильні морози, моноліти відбирають додатково. Рослини після відтавання ґрунту в монолітах при температурі 12 — 14 °С відрощують у світлих приміщеннях при температурі 18 — 20 °С протягом 12 — 15 днів з періодичним поливанням їх у ящиках, після чого підраховують кількість живих і неживих рослин.

Нерідко агрономи на окремих місцях озимого посіву, оголених попередньо від снігу, льоду, ставлять дерев'яні рами 1,5 х 1,5 м (висотою 15 — 20 см), обтягнуті зверху поліетиленовою плівкою. На 1 га розміщують дві рами у найбільш типових місцях посіву. Під цими «парничками» озимина починає швидко відростати (на 8—10 днів раніше, ніж не накрита), що дає змогу раніше визначити її стан.

Стан озимих навесні після перезимівлі оцінюють за п'ятибальною системою: 1 бал — зрідження дуже велике, збереглася незначна частина рослин; 2 бали — зрідження велике, кількість загиблих рослин перевищує 50 %; 3 — зрідження значне, загинуло 25 — 50 % рослин; 4 — зрідження невелике, загинуло менше 25 %; 5 балів — зрідження непомітне. Зріджені посіви підсівають або пересівають, залежно від ступеню їх зрідженості та стану рослин.

 

Відомі прискорені методи визначення життєздатності рослин:

1.  Донський. Обережно відбирають (вирубують) моноліти на посівах озимини (30 — 50 рослин) з непошкодженими вузлами не менш як у 5 місцях поля. Після танення та відмивання рослин у них обрізують листки і корені на відстані 1 см від вузлів кущення, а самі вузли відрощують. Для цього їх кладуть у стакан на добре зволожену вату або марлю, який зверху закривають для підвищення вологості повітря і ставлять у темне й тепле приміщення (24 — 26 °С) на 24 год.

Живі рослини, які за цей час відростають на 3—15 мм, й ті, що не дали ніякого приросту (неживі), підраховують і визначають відсоток загибелі озимини.

2.  Водний. У відібраних та відталих рослин відрізують листки, а вузли кущення з корінням вміщують у посуд (тарілку) з водою, який ставлять у теплому й добре освітленому приміщенні. На 5 — 6-й день визначають відсоток живих рослин, які починають відростати, та загиблих.

3.  Цукровий. Відібрані та відталі рослини, не обрізуючи, занурюють корінням на 13 — 15 год у 1 — 5 %-й розчин цукру, а потім перекладають у чисту воду і на 6 — 7-й день за виявленим відростанням обчислюють кількість живих та неживих рослин.

4.  Фарбують зрізи рослин через основи пагінців і стеблові конуси наростання 0,1 %-м розчином кислого фуксину. У живих рослин природне забарвлення зрізів і клітин конусів наростання не змінюється, у неживих з'являється рожево-буре забарвлення. Пошкодження конуса оцінюють у балах: 5 балів — конус прозорий, тургорний, живий; З бали — конус живий, тургорний, але вже білий і не прозорий; 1 бал — конус бурий, зморшкуватий, неживий.

Остаточний візуальний аналіз стану озимини та підрахунки життєздатних рослин проводять при відновленні їх активного росту і, залежно від часу настання весни, приймають рішення про доцільність залишення озимих посівів для одержання запланованого валового збору зерна в господарстві.

 
 
ООО «АГРОМАШСЕРВИС» Реализует семена яровых культур для посева в 2015 году

 

 

 

 

 

 Про реалізацію ВРХ

 навчально-дослідним господарством «Ворзель»,

 смт. Ворзель, Київської області

 

 Відповідно до листа Міністерства аграрної політики України від 22 жовтня 2014 року №37-14-1-12/161137 інформуємо, що Навчально-дослідне господарство «Ворзель», смт. Ворзель, Київської області має можливість реалізувати 57 голів великої рогатої худоби абердин-ангуської породи, у тому числі:

 - бугай-плідник (трансплантат), вік 3 роки – 1 гол.;

 - корови – 29 гол.;

 - телиці старше року – 9 гол.;

 - бугайці старше року – 7 гол.;

 - телички 2014 року – 7 гол.;

 - бугайці 2014 року – 4 гол.

 Прошу довести дану інформацію до відома суб’єктів господарювання, які бажають придбати поголів’я великої рогатої худоби.

 За більш детальною інформацією звертайтеся за телефонами Навчально-дослідного господарства «Ворзель»: 0459748040, 0668352060.

 Підприємство знаходиться за адресою:

 08299, Київська область,

 смт. Ворзель, вул. Крупської, буд. 2.

 

 Про XIII Міжнародний промисловий форум-2014

Інформуємо про те, що з 18 по 21 листопада 2014 року на території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, Київ, Броварський проспект, 15, станція метрополітену «Лівобережна») відбудеться XIII Міжнародний промисловий форум-2014 (павільйони №2, №3, входи №3С, 3А з боків ст.м. «Лівобережна» та ріки Дніпро відповідно).

 Міжнародний промисловий форум, який присвячений питанням розвитку науково-промислового потенціалу машинобудівної галузі, проводиться заРозпорядженням Кабінету Міністрів України у складі спеціалізованих виставок:

 Металообробка (металообробні технології, обладнання та інструмент)

 УкрМашТех (технології, обладнання для машинобудування)

 УкрЗварювання (технології, обладнання та матеріали для зварювального виробництва)

 Гідравліка. Пневматика

 Підшипники

 УкрПромАвтоматизація (автоматизація виробництва)

 Підйомно-транспортне, складське обладнання

 Зразки, стандарти, еталони, прилади (контрольно-вимірювальні прилади, метрологія, сертифікація, лабораторне обладнання)

 Безпека виробництва (охорона праці, засоби захисту, безпека робочої зони)

 УкпВторТех (комісійна техніка та обладнання)

 УкрПластТех (технології, обладнання для виробництва та переробки пластмас)

 Субконтракти (пошук партнерів для розміщення замовлень на виробництві)

 

Контакти: (044) 201-11-65; 01-11-58; 201-11-56; сайт: www.iec-expo.com.ua

 

 Про виставкові заходи, що відбудуться з 4 по 7 листопада 2014 року у Міжнародному виставковому центрі,

 Броварський проспект, 15, м. Київ, Україна:

 Інформуємо про те, що з 4 по 7 листопада 2014 року у Міжнародному виставковому центрі, Броварський проспект, 15, м. Київ, Україна відбудуться наступні виставкові заходи:

 XII Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2014» (водопідготовка, водопостачання, водовідведення, очищення стічних вод, насосне обладнання, труби, трубопровідна арматура, системи контролю якості води)

 II Спеціалізована виставка «Екологія підприємства-2014» (екологічний моніторинг, очищення промислових викидів в атмосферу, відходи виробництва та їх утилізація, очищення та відновлення ґрунтів, електромагнітні та радіаційні випромінювання)

 XI Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех–2014»(енергозберігаючі технології для ЖКГ, благоустрій міста, управління відходами,міський транспорт, комунальна техніка, спецтехніка)

 V Спеціалізована виставка «ДорТехЕкспо-2014» (дорожньо-будівельна техніка, спецтехніка, обладнання, матеріали, технології для будівництва та утримання доріг)

 IV Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо–2014»

 (промислове та житлове будівництво, будівельні технології, матеріали, обладнання, інструмент, техніка)

 VII Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність-2014»(альтернативна та поновлювана енергетика, енергоефективні технології, обладнання, матеріали для народного господарства України)

 XI Міжнародна агропромислова виставка «АГРОФОРУМ–2014»

(сільськогосподарська техніка, зерно зберігання, кормо виробництво, обладнання для тваринництва та птахівництва, ветеринарія)

 Одночасно з виставками за участю високих посадових осіб відбудуться науково-практичні заходи. Міжнародний конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства»; Міжнародний інвестиційний бізнес-форум з питань енергоефективності та альтернативної енергетики; галузеві конференції та семінари.

 Організаторами виставок виступають Мінрегіон, Мінприроди, Мінагрополітики, Держенергоефективності, Держводагентство, ТОВ „Міжнародний виставковий центр”

 Контакти: (044) 201-11-62; 01-11-59; 201-11-68; сайт: www.iec-expo.com.ua

Корисна інформація

Пропозиції Семагро

Управлінням агропромислового розвитку Нижньосірогозької районної державної адміністрації  зареєстровано нормативно-правовий акт у Нижньосірогозькому районному управлінні юстиції Херсонської області від 19 червня 2014 року  за №2/221

 

         Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05 травня 2011 року №547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», постанови Кабінету міністрів України від 25 травня 2011 року №583 «Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади»  управлінням агропромислового розвитку районної державної адміністрації зареєстровано  нормативно-правовий акт у Нижньосірогозькому районному управлінні юстиції Херсонської області від 19 червня 2014 року  за №2/221 (наказ від 12 червня 2014 року №8 «Про затвердження Порядку складання та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є  управління агропромислового розвитку Нижньосірогозької районної державної адміністрації Херсонської області»).

 

Волинська обл.

Віницька обл.

Дніпропетровська обл.

Донецька обл.

Житомирська обл.

Запорізька обл.

Київська обл.

Кіровоградська обл.

Луганська обл.

Львівської обл.

Миколаївська обл.

Одеська обл.

Полтавська обл.

Рівненська обл.

Сумська обл.

Тернопільська обл.

Харківська обл.

Херсонська обл.

Хмельницька обл.

Черкаська обл.

Чернівецька обл.

Чернігівська обл.

Івано - Франківська обл.

 

 

До уваги мешканців району!

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур

в сільгосппідприємствах Херсонської області

станом на 26 травня 2014 року

 

            Шкідники і хвороби зернових культур      

На даний час основним шкідником у посівах зернових колосових культур є хлібні клопи, найчисельнішим серед яких являється  шкідлива черепашка.

Відродження личинок шкідника розпочалося наприкінці ІІ декади травня і становить велику загрозу для посівів зернових культур.

Покращення якості зерна, збереження технологічних та посівних якостей передбачає проведення захисних заходів на посівах твердих і цінних пшениць, де є об’єктивні умови для одержання зерна високих класів. Такі посіви обробляють за наявності 2 і більше личинок на 1м2. Решту посівів обприскують за чисельності 4–6, посіви насіннєвого ячменю – 8–10 личинок на 1м2.

Враховуючи сезонну динаміку заселення посівів личинками, оптимальний строк проведення хімічного захисту посівів, згідно прогнозованих даних,  розпочнеться з 30 травня.

Беручи до уваги  високу плодючість самиць шкідливої черепашки та потенційну спроможність популяцій шкідника до розмноження, значну чисельність личинок в умовах поточного року, слід планувати обробки сумішами  контактних пестицидів з системними препаратами, так як вони збільшують тривалість  захисної дії від 10 до 20 днів.

            У цей період масово розмножуватимуться та пошкоджуватимуть колоскам злакові попелиці та пшеничний трипс. Ці комахи за надпорогової чисельності знижують масу зерна.

            До боротьби із злаковою попелицею приступають за наявності 5-6 особин на стеблі, або 500 екз. на 100 помахів сачком, ЕПШ для пшеничного трипса становить 8-10 екз/колос.

            На посівах ярих культур шкодять п’явиці (ЕПШ 150-200 личинок/м2), злакові мухи (ЕПШ 40-50 екз/100 помахів), попелиці (ЕПШ 10-15 екз/стебло), хлібні блішки (ЕПШ 10% ушкоджених стебел).

Захисні обробки проти клопа–шкідливої черепашки ефективні і проти супутніх шкідників зернових культур.

Розпочався літ звичайної зернової совки, личинки якої в подальшому будуть пошкоджувати зернину у колоску.

Фузаріоз колосу

            Оскільки зараження колосу збудником хвороби відбувається, в основному, під час цвітіння пшениці в умовах достатньої вологості повітря (понад 70%) при температурі не нижче 15°С - в даний період склалися сприятливі умови для розвитку хвороби.

            Зважаючи на те, що недобір урожаю при розвитку хвороби може сягати від 20 до 80%, а головне випечений із фузаріозного зерна хліб має низьку якість, токсичну і одурманюючу властивості, для зниження ризику розвитку хвороби потрібно провести фунгіцидне обприскування рослин у фазу цвітіння альто супер, амістар тріо, бампер супер, рекс дуо, імпакт.

           

            Борошниста роса

            В даний період сильний розвиток хвороби спостерігається на загущених пізніх строків посіву полях з яровим ячменем.

            За 20% розвитку хвороби розпочинають захист посівів абакусом, аканто плюс, амістаром екстра, рекс дуо, сарфун та ін. фунгіцидами зазначеними у "Переліку".

            На полях, де не був проведений захист посівів, особливо насіннєвих, від хвороб, слід подбати про їх збирання в короткий термін, калібровку, збереження з вологістю до 14% і обов’язковим протруєнням перед сівбою.

            Шкідники і хвороби овочевих і баштанних культур   

            На пасльонових культурах спостерігається масове відкладання яєць і відродження личинок колорадського жука. Чисельність становить 3-8 личинок на 1 рослину, місцями заселено до 12% рослин.

            На посівах томатів відмічено появу фітофторозу, макроспоріозу, бактеріальної плямистості. Очікується шкодочинність від совок.

Проходить період льоту та відкладання яєць бавовникової, совкою с-чорне та городньої та озимої   совок Відродження гусениць очікується з 25-30 травня.  Враховуючи сприятливі погодні умови, наявність кормової бази ,здатність до міграції та високу  плодючість шкідників  слід очікувати надпорогову чисельність шкідників 1 покоління на всіх просапних культурах.

            На посівах огірків відмічено ураження пероноспорозом та іншими хворобами.

            Капусту пошкоджують личинки капустяної мухи, клопи, попелиці, білани, молі та інші шкідники. Очікується пошкодження совками.

            За наявності 1–2 гусениць капустяної совки на ранній та 5 і більше на пізній капусті за 5% заселення, гусениць молі, біланів – 2–5 екз. на рослину за 10% заселення рослин застосовують номолтом, к.е., диміліном, з.п., лепідоцидом (біопрепарат), р., та інші. У разі заселення 10% рослин попелицями посіви обприскують актарою, в.г., децисом профі , к.е., ф’юрі, в.е.

            Можливий  інтенсивний розвиток та поширення хвороб.

Картоплю від хвороб профілактично (у фазу бутонізації–цвітіння), томати (за появи плям фітофтори на картоплі) захищають акробатом МЦ, антракозом, валісом, квадрисом або іншими препаратами дозволеними до використання на культурі. На посівах цибулі в разі інтенсивного розвитку пероноспорозу застосовують альєтт, кабріо дуо, квадрис.

Шкідники сої

            Посіви сої скрізь заселяють і пошкоджують бульбочкові довгоносики, люцерновий клоп, попелиці, гусениці листогризучих совок. Враховуючи фенологію розвитку очікується пошкодження лучним метеликом та  іншими фітофагами. Підвищені вологість та температура повітря сприятимуть розвитку антракнозу, пероноспорозу, церкоспорозу, фузаріозу тощо. 

За чисельності шкідників, що перевищує ЕПШ (10–15 жуків бульбочкових довгоносиків на 1м2, 2–5 люцернових клопів на рослину, 250–300 попелиць на 10 помахів сачком) посіви сої захищають золоном, к.е., 2,5–3 л/га, Бі–58 новим, к.е., 0,5–1 л/га. На насіннєвих посівах обприскування проводять після виявлення сисних шкідників для запобігання поширення вірусної інфекції, дифузно уражені хворобами рослини видаляють.

 

Багаторічні трави

            На посівах багаторічних трав після підкосу повсюди шкодитимуть листковий люцерновий довгоносик, клопи, насіннєїди тіхіус, апіон, люцернова товстоніжка, гусениці совок і п’ядунів та інші. Захисне значення на посівах люцерни матимуть своєчасні підкоси у фазу масової бутонізації для одержання насіння з проміжного укосу, з другого – перед чи на початку цвітіння з обов’язковим вивезенням зеленої маси з полів. Після підкосу на насіннєвих ділянках у період стеблування–бутонізації рослин люцерни за посіви обробляють актелліком, бі–58 новим,  децисом, к.е., золоном (насінники) або іншими інсектицидами.

            Шкідники ріпаку та гірчиці

            На посівах ріпаку та гірчиці в даний час відбувається харчування гусениць капустяної молі, ріпакового листоїду та квіткоїду, прихованоходотників.

            Боротьбу із ріпаковим листоїдом розпочинають при чисельності 3 екз/м2, з капустяною міллю – 4-5 гусениць на рослину, ріпаковим квіткоїдом – 6-10 жуків/рослину, прихованохоботниками – 0,5-1 жук/рослину одним із препаратів: борей, данадим стабільний, децис ф-люкс, кайзо та ін.

            Шкідники та хвороби соняшника

 Посіви соняшника в прикрайових смугах заселяють геліхризова попелиця, польові тютюнові трипси, в осередках – підгризаючі (трав’яна, зернова та дика) та листогризучі совки, які можуть завдати значної шкоди, якщо несвоєчасно їх виявити і знешкодити.

            Геліхризову попелицю за наявності 40–50 особин на 20% заселених рослин, інших сисних шкідників знищують до початку цвітіння децисом профі, фуфаноном, вогнища совок, лучного метелика (ЕПШ 1–2 і 8–10 гусениць на 1м2) – децисом профі, саранових – моспіланом, сумітіоном, диміліном.

            Погода, що склалася може сприяти розвитку на посівах соняшнику білої гнилі та фомозу.

            Для попередження розвитку хвороб перше профілактичне обприскування культури проводять у фазі чотирьох - шести пар листків (за висоти рослин 60-               80 см.), друге – на початку бутонізації культури одним із препаратів консенто, тайтл, танос.

Шкідники і хвороби багаторічних насаджень

 У садах шкодять плодові кліщі, молі, плодожерки, попелиці та інші. У цьому році вихід яблуневої плодожерки занадто розтягнутий. Відродження гусениць першого покоління розпочалося з 17 травня і продовжується по теперішній час.

За чисельності шкідників, що перевищує ЕПШ, проводять захисні роботи одним із дозволених на культурі препаратів.

Відмічено ураження плодових борошнистою росою, паршею, моніліозом, гнилями.

            Тому сади потребують негайної обробки як проти хвороб, так і проти шкідників.

            Плоди пошкоджують несправжні гусениці яблуневого пильщика, які до опадання надлишкової зав’язі дохарчуються і перейдуть у ґрунт на зимівлю. Зростає чисельність та шкідливість сисних комах (кліщів, попелиць, медяниць, щитівок, несправжньощитівок).

            Найближчим часом почнеться період  льоту  та відкладання  яєць  біланом жилкуватим, золотогузом, розанною листокруткою. Гусениці шовкопрядів, яблуневої молі закінчують живлення і заляльковуються. Листя і плоди будуть пошкоджувати молоді жуки яблуневого квіткоїда, які за сухої жаркої погоди перейдуть до літньої діапаузи. Продовжується літ  та відкладання яєць американським білим метеликом, згодом розвиватимуться його гусениці.

            Вишнева муха відкладає яйця в плоди вишні та черешні середніх та пізніх сортів, де згодом відбуватиметься розвиток личинок.

            Грушу під час масового льоту грушевої плодожерки, через 40 днів після цвітіння груші пізніх сортів обприскують золоном з додаванням стробі або скору, проти парші.

            Виноградники столових сортів уражуються мілдью, оїдіумом і потребують обробки проти хвороб, а також проти листокруток, кліщів – павутинного, листкового, брунькового, виноградного зудня.           

Склалися сприятливі погодні умови для розвитку мільдью, особливо на тих насадженнях де не проводилося профілактичне обприскування.

            У разі інтенсивного ураження хворобою виноградних рослин насадження захищають акордом, ардентом, блу бордо, валісом, дебютом, імпактом, квадрісом та іншими препаратами дозволеними до використання на культурі.

            Наступні хімічні обробки винограду від хвороби слід запланувати через 14 днів (залежно від погодних умов та обраного препарату).

Відразу після цвітіння проти хвороб та кліщів проводять профілактичні обробки всіх насаджень.

У період росту ягід проти гусениць гронової листокрутки другого покоління в разі пошкодження 3% і більше суцвіть через 10 днів льоту метеликів, появи осередків ураження оїдіумом та заселення кліщами обприскування вогнищ проводять рекомендованими препаратами.

            Багатоїдні шкідники     

Лучний метелик. Розпочалося відродження та живлення гусениць шкідника. Достатня кількість квітучої рослинності, тепла, помірно волога погода, під час льоту, сприяють яйцепродуктивності та реалізації потенційної  продуктивності самок. Вищезазначені погодні умови сприяють виплодженню в оптимальні строки з яєць гусениць, утворенню осередків високої чисельності і шкідливості гусениць першого покоління та  інтенсивному їх живленню на посівах багаторічних трав, соняшника, овочів, інших просапних культур.  Тому виникає потреба в обмеженні чисельності фітофага, а за високої щільності популяції  гусениць застосовувати інсектициди.

            За наявності на посівах багаторічних трав, соняшника, овочів – 8–10 гусениць на 1м2 застосовують золон, децис ф-люкс або інші препарати в рекомендованих нормах витрат.

            Саранові.

Розпочалося виплодження та живлення личинок італійського пруса, нестадних видів кобилок. Активізується розвиток комах за умови встановлення оптимальної для саранових температури 25–300С. Ймовірна поява осередків високої чисельності і шкідливості личинок італійського пруса, інших саранових на посівах сільськогосподарських культур, які межують з місцями їх резервації.

            Захисні обробки проти саранових проводять за масової появи личинок І–ІІІ віків та чисельності італійського пруса 2–5, нестадних кобилок – 10–15 екз./м2.

Підгризаючі совки. Продовжується літ метеликів підгризаючих  совок, що зимували у стадії гусені, яки після додаткового харчування  на квітучій рослинності відкладають яйця на зворотну сторону листів, грудочки ґрунту та рослинні рештки. Формування осередків підвищеної чисельності гусениць совок можливе на посівах овочевих та інших просапних культур.  При цьому гусениці підгризаючих совок, які зимували у стадії гусениць І віку або яйця  живляться в осередках соняшника, овочевих та інших культур. Залялькування шкідників розпочнеться  в ІІ декаді червня.

За наявності на посівах кукурудзи, соняшника, картоплі та інших просапних культур –3–8 гусениць на 1м2 проводять обприскування децис профі, та інші.

У разі пересівання культури за високої чисельності ґрунтових шкідників можливе внесення перед посівом суцільним способом  регенту 20G з подальшим його загортанням у грунт.

 Погодні умови, наявність кормової бази сприяють розвитку та розповсюдженню  листогризучих совок (капустяна, С–чорне, совка–гамма, городня, люцернова бавовникова, помідорна (карадрина), Враховуючи умови розвитку одночасно на посівах  багаторічних трав, овочевих, буряків, інших просапних культур можливо спостерігати одночасне живлення гусениць, літ метеликів та яйцекладку небезпечних шкідників.

Стебловий (кукурудзяний) метелик почав літати та відкладати яйця на посівах кукурудзи, соняшника, сорго і проса. При заселенні гусеницями шкідника 18% рослин кукурудзи проводять захисні обприскування посівів децисом профі, децисом ф-люкс,  карате зеоном, лепідоцидом (біопрепарат) та іншими.

Ефективними заходами для обмеження чисельності та шкідливості гусениць совок, лучного та стеблового метеликів є знищення бур’янів та квітучих нектароносів, міжрядні розпушування просапних культур.

 

 

До відома сільськогосподарських підприємств району всіх форм власності

На виконання плану заходів програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2014 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 24 січня 2014 року № 969, в частині створення умов для ефективного використання виробничого потенціалу підприємств установ виконання покарань, агропромислового розвитку районної  державної адміністрації повідомляє наступне:

Підприємства пенітенціарної служби області мають досвід з виготовлення продукції, необхідної для сільгосппідприємств (напівпричепи/причепи для перевезення комбайнів, напівпричепи для перевезення худоби, агрегати ґрунтообробні дискові 2,4, фургони для перевезення людей, зерномети та інше).

У разі зацікавленості щодо переліку продукції, яка виготовляється на підприємствах виправних колоній управління Державної пенітенціарної служби України  в Херсонській області звертатися за додатковою інформацією до головного спеціаліста виробничо-технічного відділу управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації  за тел.:(05540)2-12-44, Задернівський  Євген Володимирович (066) 845 31 41.

 

Аграрним фондом продовжується робота по укладанню біржових контрактів на закупівлю зерна

Аграрним фондом продовжується робота по укладанню біржових контрактів на закупівлю зерна пшениці та ячменю майбутнього урожаю 2014 року. Відповідні Договори поставки та нотаріально засвідчені Договори застави майбутнього урожаю укладаються з Аграрним фондом на підставі поданої сільгосптоваровиробником заяви, загальнореєстраційних документів, довідок з райсільгоспуправління про середню за 5 років врожайність зернових та про наявність площ посівів озимини. Обов’язковим є страхування посівів. Сплату страхового внеску в розмірі 3,5 % від загальної вартості зерна необхідно буде сплатити під час укладання біржового контракту.

 

Закупівлі зерна на умовах форварду у 2014 році

У 2014 році Аграрний фонд продовжує закупівлі зерна на умовах форварду.

На сьогодні Аграрний фонд приймає заявки від сільгосптоваровиробників на реалізацію пшениці, жита та ячменю врожаю 2014 року.

Авансування зазначених культур здійснюється за формулою 50% + 20%, з яких:

 50%  – під час укладання договору;

 20% – за результатами весняного огляду страховою компанією відповідних посівів.

Одночасно, навесні Аграрний фонд закуповуватиме овес, просо та гречку врожаю 2014 року на умовах форварду за фактом посівів цих культур. Після укладання відповідних угод сільгосптоваровиробники отримуватимуть аванс у розмірі 70%, що розрахований на підставі мінімальної інтервенційної ціни для відповідної культури.

 

Щодо Форвардних закупівель зерна врожаю 2014 року

ПАТ «Аграрний фонд» розпочав форвардні закупівлі зерна врожаю 2014 року.          Об’єктом закупівель виступає зерно пшениці 2-4 класів, жита 1-3 класів та ячменю 3 класу врожаю 2014 року. Загальний обсяг закупівель становитиме 1,2 млн. тонн зерна.

Мінімальна запропонована партія зерна для:

- пшениці – не менше 100 тонн,

- жита – не менше  50 тонн,

- ячменю   – не менше 100 тонн.

 

Розміри мінімальних інтервенційних цін та авансових платежів

 

Культура

Мінімальна інтервенційна ціна

(з ПДВ),грн

Розмір авансу

за 1 тонну, грн

50%

20%

Пшениця м’яка 2 класу

1 841,00

920,50

368,20

Пшениця м’яка 3 класу

1 736,00

868,00

347,20

Пшениця м’яка 4 класу

1 667,00

833,50

333,40

Жито 1 класу

1 601,00

800,50

320,20

Жито 2 класу

1 525,00

762,50

305,00

Жито 3 класу

1 453,00

726,50

 

290,60

 

Ячмінь 3 класу

1 567,00

1 096,90

 

Овес 1 класу

2 640,00

1 848,00

 

Овес 2 класу

2 420,00

1 694,00

 

Овес 3 класу

2 200,00

1 540,00

 

Просо 1 класу

2 750,00

1 925,00

 

Просо 2 класу

2 500,00

1 750,00

 

Просо 3 класу

2 250,00

1 575,00

 

Гречка

3 450,00

2 415,00

 

Остаточний розрахунок відбуватиметься за ринковими цінами, індикатором яких будуть середньозважені ціни рівноваги (фіксінгу) за результатами 3-х останніх торгових сесій на організованому аграрному ринку на момент поставки зерна за вирахуванням фіксованої знижки та виплачених авансових платежів.

 Крім того, Аграрний фонд у найближчій перспективі планує здійснювати реалізацію аміачної селітри за фіксованими пільговими цінами безпосередньо контрагентам, які уклали форвардні угоди на поставку зерна врожаю 2014 року.

 

Державне підприємство «Держрезервнасінфонд України» реалізовує насіння ярих сільськогосподарських культур для посіву під урожай 2014 року  (інформація додається).

Телефони для довідок:

(0552)-46-72-90 – управління землеробства Департаменту АПР;

(0522)-24-73-88, (067)-407-04-11 – ДП «Держрезервнасінфонд»;

 2-13-41, 2-12-57 – Управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації.

 

До уваги сільської молоді району!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року №1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості» управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації формує замовлення на державне навчання для сільської молоді на 2014 навчальний рік.

Випускникам середніх шкіл району бажаючим отримати цільове направлення для вступу і навчання в сільськогосподарських навчальних закладах необхідно звернутись у відділ кадрів управління агропромислового розвитку та надати такі документи:

1.Клопотання  сільськогосподарського підприємства або фермерського господарства про надання цільового направлення;

2.Ксерокопія атестата про середню освіту;

3.Ксерокопія додатка до атестата;

4.Ксерокопія паспорта;

5.Ксерокопія сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

Усіх бажаючих просимо звертатися до заступника начальника, начальника відділу кадрового та господарського забезпечення управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валерія Кравченка. Телефон для довідок 21341, 21179.

 

Зростає кількість охочих навчатися в аграрних ВНЗ

За повідомленням Міністра аграрної політики та продовольства Ігора Швайки, під час наради керівників ВНЗ відомства, у цьому році «на бюджет» денної форми до аграрних ВНЗ в Україні вступить 11 тисяч студентів. Так, у цьому році на одне місце денної форми навчання претендуватимуть 8 абітурієнтів. При цьому вдалося зберегти обсяги державного замовлення та фінансування на рівні минулого року. Однак було наголошено, що ВНЗ повинні планувати державне замовлення відповідно до потреб регіонів та можливості подальшого працевлаштування випускників. Зауважено, що в Україні поступово зростає престижність аграрної освіти. Окрім популярних раніше економічних спеціальностей, в аграрних ВНЗ зростає зацікавленість до таких напрямів підготовки, як агрономія, механізація, переробка продукції тваринництва, ветеринарна медицина.

 

Обов’язковий технічний контроль тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів у 2014 році

Згідно Порядку здійснення обов'язкового технічного контролю тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1201, контроль машини здійснюється шляхом:

1) проведення перевірки: її технічного стану, відповідності типу, марки (моделі), ідентифікаційних номерів машини, державного номерного знака записам у реєстраційному документі; наявності документів;

2) складення протоколу.

Виконавці забезпечують здійснення контролю машин згідно  з графіком.

 

До уваги громадян району, що бажають займатись садівництвом

На офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України minagro.gov.ua затвердженні НААН України типові робочі проекти створення насаджень зерняткових (яблуня, груша), кісточкових (вишня, черешня, слива, абрикос, персик) та ягідних (смородина, малина, суниця) культур, які можуть зацікавити громадян, що бажають займатися садівництвом на невеликих площах.

Шлях доступу: головна сторінка ? розділ «Міністерство» ? «Структурні підрозділи та ЦОВВ, діяльність яких координує та спрямовує Міністр» ? «Департамент землеробства» ? «Організаційна структура Департаменту» ? «Відділ розвитку садівництва, виноградарства та виноробства» ? «Садівництво та виноградарство» ? «Типові проекти для створення садів та ягідників».

 

Фітосанітарний стан у  Нижньосірогозькому районі

У зв’язку з вологою, прохолодною погодою пішло незначне поширення вже вражених борошнистою росою посівів озимих зернових. Чисельність мишовидних гризунів становить 0,1 – 0,2 колонії на 1 га, які знаходяться на території неугідь, придорожніх смуг та лісосмуг.

При посіві ярих зернових культур проведено протруювання насіння у кількості 1185 тонн препаратами “Вітавакс 200 ФФ”, “Роксіл ультра” та їх аналогами, що становить 110% від доведеного завдання.

  

До уваги мешканців району!

Картопляна міль - небезпечний шкідник, який пошкоджує пасльонові культури: картоплю, баклажани, томат, перець та тютюн. Це метелик з розмахом крил 12 - 16 мм, передні крила сріблясто-сірі з чорнуватою облямівкою із зовнішнього краю, задні - значно вужчі за передні, сірі з чорною облямівкою, ноги довгі сірі. Гусениця довжиною 10 - 12 мм може мати дуже мінливе забарвлення - від жовтувато-білого до рожевого або зеленого. Лялечка коричнева, довжиною близько 7 мм у сріблястому коконі.

Картопляна міль поширюється з бульбами картоплі, тарою та транспортними засобами. Гусениці мінують листки і пагони пасльонових культур. У овочесховищах з яєць, відкладених у вічках бульб картоплі виходять гусениці, які проточують ходи у бульбах.

Яйця розвиваються від 5 до 30 днів, гусениці - від 25 до 40 днів, зимують шкідники у стадії лялечки у ґрунті та овочесховищах. Впродовж року розвивається 4-5 поколінь.

Візуально картопляну міль можна виявити характерним пошкодженням на листі пасльонових - це пузирчасті міни, частіше прозорі, які розташовані неподалік центральної або бокових жилок. Скрізь прозорі стінки міни добре видно гусениць шкідника.

Метелики дуже чутливі до аромату бульб картоплі, а тому знаходять її як на городі, так і в місцях зберігання, навіть під мішковиною.

Основними заходами боротьби з цим шкідником є:

1.  Профілактичні:

фумігація перед висаджуванням;

знищення пасльонових бур'янів;

високе підгортання кущів, що не допускає оголення бульб картоплі;

збирання врожаю у самі стислі терміни;

знищення рослинних решток.

У період вегетації у разі виявлення льоту метеликів та ушкодження рослин слід провести обприскування насаджень картоплі інсектицидами - Арріво (100 г/га), Данадим (2 л/га), Децис (0,2 л/га), Золон (2 л/га), Шерпа (160 г/га), також ефективно застосовувати біопрепарати - Бітоксібацилін та Ліпідоцид. Перед закладанням картоплі у місця зберігання з профілактичною ціллю доцільно проводити обробку бульб біопрепаратами Бітоксібацилін та Ліпідоцид з нормою витрати 0,3 л/тонну (на 80 л. води). Ефект від цієї процедури становитиме 80-100 %.

Також, слід ретельно перебирати картоплю, вилучати вражені, а решту обтирати сольовим розчином.

При значній кількості картоплі її потрібно промивати під великим струменем води, потім просушувати та негайно закладати у овочесховища.

  

Піщаний мідляк

Увага! Розпочалося  масове живлення шкідника поліфага – піщаного мідляка.  Шкідник пошкоджує надземні частини технічних культур. Відмічено початок його живлення на соняшнику раннього строку посіву.

Для попередження пошкодження шкідником посівів керівникам і спеціалістам господарств необхідно терміново провести обстеження полів, зайнятих соняшником та при виявленні більше 2 жуків на 1 м2 провести боротьбу одним із дозволених до використання на соняшнику інсектицидів. 

Враховуючі тривалий термін харчування шкідника, слід також звернути увагу на посіви кукурудзи та овочевих культур (капуста, томати, огірки, баштанні, цибуля та інші). Найсуттєвішу шкоду шкідник буде завдавати сходам, які отримано від насіння, не протравленого інсектицидними протруйниками.

Оскільки шкідник скупчується під укриттями та живиться прив’ялими рослинами, для боротьби із жуками піщаного мідляку можна застосовувати і метод отруєних принад. На 1 га розкладають до 100 купок зелених принад (масою по 200-500 г кожна), оброблених дозволеними інсектицидами.