Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

На Херсонщині відбудеться справжній фестиваль козацької слави23-24 вересня в Херсонській області Бериславського району с.Республіканець відбудеться справжній фестиваль козацької слави .

В програмі заходу: 
- справжні козацькі забави;
- парк розваг та дитячий майданчик;
- купання у чавунних купелях на свіжому повітрі;

Інформування учасників АТОНа виконання наказу Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації від 23 серпня 2017 року № 150 «Професійна адаптація, психологічна реабілітація та санаторно-курортне лікування учасників антитерористичної операції» спеціалістами  комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» протягом вересня поточного року проведена інформаційно-роз’яснювальна  робота  з кожним демобілізованим учасником АТО, який перебуває на обліку в районі як учасник бойових дій, щодо можливості пройти психологічну реабілітацію, санаторно-курортне лікування та професійну адаптацію.

Патронат як одна з форм сучасного підходу до розв’язання проблем улаштування дітей, що залишилися без піклування батьківЗ 2016 року в Україні введена нова форма тимчасового влаштування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах – патронатне виховання.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Держенергоефективності вітає рішення Укргазбанку та IFC посилити співпрацю, що позитивно вплине і на фінансування «зелених» проектів в Україні15 вересня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у церемонії підписання угоди між провідним українським еко-банком «Укргазбанк» (http://www.ukrgasbank.com) та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, http://www.ifc.org), відповідно до якої банк приєднується до Глобальної програми торговельного фінансування IFC на суму від 20 млн доларів.

Це допоможе збільшити обсяги фінансування зовнішньоекономічних контрактів клієнтів банку та розширити географію партнерської мережі, а також підтримати зусилля, спрямовані на модернізацію економіки та пришвидшення темпів її зростання.

Сергій Савчук: Наше завдання - створити інструменти залучення інвестицій в українські «зелені» проекти«Впродовж останніх трьох років прийнято чимало законодавчих стимулів для виробників «чистої» енергії. Тепер ми працюємо над можливостями збільшення фінансування проектів у цій сфері. Тобто створюємо відповідні фінансові інструменти у співпраці з міжнародними партнерами», - розповів Голова Держенергоефективності С.Савчук в ефірі програми «Час. Підсумки дня» на 5 каналі.

Голова пояснив, що інвестори оцінюють не лише регуляторні механізми та економічну ситуацію в країні, а й безпосередньо рентабельність та окупність проекту, і головне – його якість.

Вшанування пам'яті жертв фашизмуУ другу неділю вересня Україна традиційно вшановує пам’ять жертв фашизму. Відзначання Міжнародного дня пам'яті жертв фашизму було започатковано ще у 1962 році.

Ті події неможливо забути, адже за час Другої світової війни жертвами фашизму стало більше 55 мільйонів чоловік.

Тож з метою виховання учнівської молоді на прикладах героїв минулого у відділі обслуговування Нижньосірогозької центральної районної бібліотеки  оформлено  книжкову  виставку  «1939 – 1945 -  ніколи знову» та  для  учнів  10-го класу (кл. кер. Пендак Л.С.) Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено віртуальну подорож «Вшанування пам’яті жертв фашизму».  

Сергій Савчук: 25% енергії з відновлюваних джерел до 2035 року – нова ціль України відповідно до Енергетичної стратегії Схвалена Урядом Енергетична стратегія України до 2035 року передбачає посилення розвитку відновлюваної енергетики як однієї із складових досягнення енергетичної незалежності. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час круглого столу “Нова енергетична стратегія України: Інвестиційні можливості та виклики”, проведеного Комітетом ВРУ з питань ПЕК та Міненерговугілля під головуванням народного депутата України Олександра Домбровського.

Нарада18 вересня 2017 року голова Нижньосірогозької районної державної адміністрації Павло Павло, голова Нижньосірогозької районної ради Іван Яців і заступник голови РДА Ольга С'єдіна завітали до відділу освіти, молоді та спорту, щоб привітати із призначенням на посаду начальника відділу Стадніченко Леоніда Дмитровича. На нараді були присутні працівники комунальних установ: «Нижньосірогозького районного методичного кабінету», «Централізованної бухгалтерії по обслуговуванню закладів та установ освіти», а також директори загальноосвітніх навчальних закладів і комунальних закладів: «Нижньосірогозький будинок творчості дітей та юнацтва», «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа». 

Чого нас вчить казка?У будь-якому віці в казках можна відкрити щось таємне і хвилююче. Слухаючи їх у дитинстві, людина несвідомо накопичує цілий «банк життєвих ситуацій», тому дуже важливо, щоб усвідомлення «казкових уроків» починалося з раннього віку, з відповіді на запитання: «Чого нас вчить казка?».

Щоб познайомити дітей з казками, які слухали, любили ще наші прадіди і  прабабусі, актори лялькового театру районної бібліотеки для дітей завітали в гості до вихованців ДНЗ № 1 з виставами «Колосок» та «Хто в будиночку живе?».

15 вересня 2017 року в залі засідань  Нижньосірогозької районної державної адміністрації  буде проведено  засідання «круглого столу» з обговорення основних положень відкриття ринку землі та впливу реформи на економічні та соціальні показники, розвиток аграрного сектору  в цілому.

Організатором  проведення заходу є Всеукраїнська громадська організація «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» за сприяння  Міністерства аграрної політики та продовольства України, обласної державної адміністрації, районної державної адміністрації і районної ради.

Традиційний турнір з футболу пам’яті загиблих земляків – учасників АТОВ традиційному районному турнірі з футболу пам’яті загиблих земляків – учасників АТО, що відбувся 10 вересня 2017 року в смт Нижні Сірогози,  взяло участь сім команд: «Старт» (с. Першопокровка), «Восход» (с. Дем’янівка), «Тарпан» (смт Нижні Сірогози), «Хлібороб» (с. Нижні Торгаї), «Лідер» (с. Степне), збірна 56-ї мотопіхотної брига́ди оперативного командування «Схід» Збройних сил України та команда «Південь» (участики АТО військово-сухопутної зони «Південь» Збройних сил України в Херсонській області).

Легкоатлетична естафета пам’яті Андрія КарпачоваВ змаганнях з легкоатлетичної естафети пам’яті Андрія Карпачова, що пройшла 10 вересня 2017 року, прийняло участь 8 команд загальноосвітніх навчальних закладів району.

У підсумку місця розподілилися таким чином: третє місце – команда легкоатлетів Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Олена Видра, вчитель фізичної культури Сергій Болсун ), друге – Першопокровської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Тетяна Зінченко, вчитель фізичної культури Микола Петрів ), перше – Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Ольга Клочко, вчитель фізичної культури Іван Супрун), їм і було вручено перехідний кубок.

10 вересня на спортивних спорудах комунального закладу «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа» були проведені спортивно-масові заходи, присвячені святкуванню Дня фізичної культури та спорту України.

В програмі заходів: легкоатлетична естафета пам’яті А.І.Карпачова в залік районної спартакіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів 2017/2018 н. р. та традиційний районний турнір з футболу пам’яті загиблих учасників АТО.

Пам’ятаємо…11 вересня у комунальній установі «Нижньосірогозький центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» відбулося засідання клубу «Рукодільниця», на якому було вшановано пам’ять наших земляків – поета та письменника Віктора Кутіщева та поетеси Ірини Пестрецової.

У засіданні клубу взяли участь пенсіонери, працівники центральної районної бібліотеки. Присутні обговорили останню книгу Віктора Кутіщева,  презентації якої він не дочекався; заслухали вірші поета, присвячені його сім’ї. Не було забуто також і молоду поетесу Ірину Пестрецову.

Сергій Савчук: Фінляндія готова залучати технології та інвестиції у сферу виробництва енергії з відходів в УкраїніГолова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками фінської компанії «Ferroplan» (https://www.ferroplan.fi/en/main/), яка спеціалізується на реалізації екологічних проектів  з переробки відходів та очистки води.

Наразі компанія вивчає можливості встановлення в українських містах сміттєпереробних заводів з подальшим виробництвом енергії. Такі проекти будуть надзвичайно корисні громадам, адже вирішуватимуть екологічні та енергетичні проблеми. Водночас, для інвесторів важливим питанням залишається рентабельність та окупність встановлення подібних об’єктів.

Враховуючи, що середня заробітна плата зростає з кожним роком, пенсії українців потребують осучаснення.  Останнє осучаснення провели у 2012 році, за результатами якого для обчислення пенсії було застосовано середній показник заробітної плати по Україні 1197,91 грн (за 2007 рік).

З 01 жовтня поточного року планується перерахувати раніше призначені пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки, який дорівнює 3764,40 грн.

Міжнародний День грамотності8 вересня, у межах відзначення Міжнародного Дня грамотності, керівники загальноосвітніх навчальних закладів Нижньосірогозького району і методисти комунальної установи «Нижньосірогозький районний методичний кабінет» приєдналися до написання єдиного диктанту для керівників області, що був організований за ініціативи управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації.

 «Формування свідомого та відповідального ставлення до батьківства як основа сучасної сімейної політики»В Угорщині відбудеться міжвідомчий семінар «Формування свідомого та відповідального ставлення до батьківства як основа сучасної сімейної політики»
За інформацією громадської організації «»Відкритий світ молоді», з 5 по 10 жовтня 2017 р. в м. Балатональмаді (Угорщина) за підтримки Посольства Угорщини в Україні заплановано міжвідомчий семінар «Формування свідомого та відповідального ставлення до батьківства як основа сучасної сімейної політики».

 

Три Спаси в гості завітали1 вересня 2017 року комунальною установою «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на території Кіровського селищного будинку культури в смт Нижні Сірогози було проведено захід «Три Спаси в гості завітали».

Із задоволенням відгукнулись і допомогли провести свято селищний голова Олександр Грушко, селищний депутат Валентина Холодна, завідувач  селищним будинком культури Оксана Гритчина, бібліотекар селищної  бібліотеки  Ірина Кутіщева.

Освітяни Нижньосірогозького району долучилися до тренінгу з прав людини,  організованого за сприянням ОБСЄ і МОН України17-18 серпня 2017 року для педагогів Херсонщини відбувся тренінг з теми «Права людини та методика викладання прав людини в загальноосвітніх навчальних закладах». Захід було організовано Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) спільно з Міністерством освіти і науки України.

Учасниками навчання від Нижньосірогозького району стали завідувач комунальної установи «Нижньосірогозький районний методичний кабінет» Голобородова М.М. і заступник директора з навчально-виховної роботи Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Падалко О.В..

У школах Сірогозького краю пройшло Свято першого дзвоникаУ п'ятницю 1 вересня у школах Сірогозького краю розпочався новий навчальний рік. З самого ранку вулиці селища Нижні Сірогози та сіл району заполонили усміхнені діти у вишиванках, адже для багатьох школярів приходити на День знань  до школи у такій формі одягу вже стало традицією.

Під звуки Державного Гімну було відкрито урочисті лінійки, на яких, крім учнів, їх батьків і вчителів, за традицією були присутні численні гості: представники райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, відділу освіти, керівники установ, сільських господарств та підприємств, меценати. У вітальних промовах, звернених до школярів і їхніх педагогів-наставників, – побажання мирного неба, злагоди, успіхів у навчанні, цікавих відкриттів і творчих злетів у новому навчальному році.