Slideshow CK

Привітання
Дорога до району та районного центру
Курган Огуз
Найвищий скіфський курган в Причорномор'ї Україні - могила скіфського царя IV століття до н. е.
Районна державна адміністрація
74701, Херсонська обл., смт.Нижні Сірогози, вул.Садова, 7, тел.: 05540-2-11-81, факс: 8-05540-2-14-59
Нижні Сірогози
Початок центральної вулиці
Пам'ятник "Скорботна мати''
Меморіал на честь воїнів, які захищали та визволяли район у роки Другої Світової війни
Вулиці районного центру
Школа в районному центрі
Нижньосірогозька ЗОШ I-III ступенів
Аграрні масиви району
Косовиця зернових
Збирання пшениці - основної зернової культури району
Нижньосірогозький район
Краса весняного квітування в степу
Святкування ювілею
Відзначення 200-річчя від заснування Нижніх Сірогоз
Вулиці селища
Біле вбрання дерев навесні
Водойми в центрі селища
Курган ''Козел''
Скіфська могила в степах біля села Новоолександрівка Нижньосірогозького району
Сільськогосподарські угіддя района
Соняшник - основна олійна культура в Нижньосірогозькому районі

На Херсонщині Марина Порошенко презентувала національний проект «Книга Миру» та розпочала співпрацю з розвитку інклюзивної освіти у регіоніДружина Президента України Марина Порошенко відвідала Херсонську область із робочим поїздкою. Перша леді презентувала національний проект «Книга Миру», в якому діти учасників АТО із сімнадцяти регіонів вже поділилися своїми сімейними фотографіями та побажаннями про мир в Україні. Сьогодні учні Олешківської гімназії разом із Мариною Порошенко створили ще один розділ – Херсонська область.

Формування ключових компетентностей  учнів  на уроках природознавства та географії22 листопада 2017 року на базі Дем'янівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  пройшов районний семінар-практикум для вчителів природознавства та географії на  тему: «Формування ключових компетентностей  учнів на уроках природознавства та географії».

У межах даного заходу вчитель біології Шилкіна Лідія Дмитрівна  провела  майстер-клас для вчителів  природознавства. Вона ознайомила колег з власним досвідом роботи щодо використання сучасних педагогічних технологій, форм, методів для формування природознавчих компететностей та продемонструвала практичне застосування сучасних технологій навчання на прикладі розробленого  уроку  природознавства для 5 класу з теми: «Зорі та сузір'я».

Пенсійне забезпечення Нижньосірогозького району23 листопада завідувач Нижньосірогозького сектора обслуговування громадян Генічеського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області, Булгакова Світлана Василівна, на засіданні колегії у своїй доповіді розповіла присутнім про реалізацію державної політики у сфері пенсійного забезпечення за 9 місяців 2017 року. На виконання Стратегії в районі здійснюється комплекс заходів, спрямованих на підвищення продуктивності та якості обслуговування громадян. Також розпочато впровадження принципово нової централізованої технології призначення пенсій та обслуговування громадян з використанням електронної пенсійної справи. І з метою досягнення простоти і зручності отримання послуг, скорочення часових витрат громадян  у секторі обслуговування громадян забезпечено протягом робочого часу  щоденний прийом пенсіонерів. У числі перших у системі Пенсійного фонду України органи пенсійної служби в Херсонській області почали працювати за принципом «Єдиного вікна».  А для підвищення обізнаності громадян щодо пенсійного законодавства  Сектором постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота.

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»

Державних аудиторів Херсонщини

у місті Херсоні 0552 263628.

Корупційні злочини – суспільно небезпечні дії (чи бездіяльність), що чинить, заподіює зло людям. Злочин – неприпустимий, ганебний вчинок. Злочинні дії, що здійснюються деякими посадовцями з використанням свого службового становища, завдають суттєвої шкоди інтересам, правам громадян. 

Економічний, соціальний та культурний розвиток Нижньосірогозького районуСьогодні, 23 листопада, відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації, на якому перший заступник голови районної державної адміністрації, Полуекто Оксана Миколаївна розповіла присутнім про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району на 2017 рік за підсумками  9 місяців поточного року. З її доповіді члени колегії дізналися, що завдяки діяльності управлінь та відділів районної державної адміністрації, інших служб району вдалося досягти певних позитивних результатів.

Проведено інформаційний захід до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»Ще недавно в нашому суспільстві вважалося неприйнятним говорити відверто про насильство. Проте насильство існує давно і зустрічається досить часто: воно розповсюджено серед людей різних національностей, різного фінансового та соціального статусу. Факти жорстокості відбуваються всюди: в сім’ях, учбових закладах, на вулицях. Особливо турбують численні факти насильства і жорстокості по відношенню до дітей. 

Любов-найкращий спосіб вихованняВід того, як ми будемо виховувати своїх дітей, залежатиме світ, який вони створять для нас в майбутньому. Саме тому діти і насильство-це проблема, яка стосується всіх нас, незалежно від того, чи є ми батьками, чи ні, чи відбувається насильство в нашій родині, чи ми бачимо його навколо нас. Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає неповторної шкоди їх фізичному здоров’ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки.

Тому, з метою попередження насильства над дітьми 23 листопада 2017 року фахівцями комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» була проведена вулична акція на тему «Любов-найкращий спосіб виховання».

Розвиток спорту – це національний пріоритет, який працює на покращення здоров’я громадянУтвердження здорового способу життя, особливо серед дітей і молоді, на сьогодні залишається актуальним питанням для держави – і головну роль тут мають відігравати фізична культура і спорт.

Тож сьогодні, 23 листопада, на засіданні колегії районної державної адміністрації одним із питань, які розглядалися, було питання про роботу відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації по виконанню заходів районної Програми розвитку фізичної культури і спорту у Нижньосірогозькому районі на 2013-2017 роки за 2017 рік. Начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Стадніченко Леонід Дмитрович доповідав, що відділом освіти, молоді та спорту приділяється велика увага фізичному вихованню дітей. Так, у 2017/18 навчальному році уроками фізичної культури не менше трьох разів на тиждень охоплено усіх учнів загальноосвітніх шкіл району. У закладах освіти працює 12 спортивних клубів. У позаурочний час  працюють гуртки фізкультурно-оздоровчого напрямку.

25 листопада Україна вшанує жертв ГолодоморуГолодомор — помста за свободу. Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917-1921 років. 

25 листопада українці та світ, як і щороку, вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932-33 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.

МОЗ про автономізацію лікарень: як відбуватиметься, які переваги надасть медустановам?6 листопада набрав чинності закон щодо автономізації лікарень. Що таке автономізація, як і коли вона відбуватиметься, які переваги надасть медустановам та якими будуть юридичні наслідки - відповіді у нашій статті.

Розгорнуті відповіді на питання про автономізацію ви можете знайти в офіційних методичних рекомендаціях МОЗ.

Що таке автономізація лікарень і для чого вона потрібна?

Уряд забезпечив виконання бюджетних програм Мінсоцполітики для соціального захисту вразливих категорій громадян22 листопада під час засідання Уряд ухвалив розпорядження Кабінету Міністрів України „Проперерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2017 рік”, яким здійснюється перерозподіл видатків між бюджетними програмами Мінсоцполітики.

Дух нескореної української нації звеличений у віршах і піснях херсонських митців21 листопада, у День Гідності та Свободи, в Херсонському обласному художньому музеї ім.О Шовкуненка відбулося урочисте засідання поетичної світлиці, де прозвучали вірші поетів Майдану, присвячені революційним подіям в Україні, а також музичні композиції відомих херсонських музикантів.

Поетична подія відбулася в рамках проведення пересувної мультимедійної виставки «Відважні. Наші герої», що приурочена до 100-ліття Української Революції.

Херсонщина відзначає День Гідності та Свободи, адже Вільні творять майбутнє21 листопада, у День Гідності та Свободи, Херсонщина зібралася на урочистому мітингу «Вільні творять майбутнє», який провели на площі Свободи – місці, де проходив Херсонський Майдан.

День Гідності та Свободи щорічно відзначається саме 21 листопада відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014 року.
21 листопада – це той день, коли українці зробили свідомий вибір, коли перебороли у собі страх. Країна продовжує зазнавати фундаментальних змін. Тому відзначення цьогорічної річниці Євромайдану проходить під слоганом «Вільні творять майбутнє». З початком мітингу одразу для виступу слово надали тим, хто першими вийшли на Майдан. Однією з них стала кандидат філологічних наук, активістка правозахисної громадської організації Комітет виборців України, учасниця Херсонського Євромайдану Галина Бахматова.

Уряд України активно запроваджує механізми забезпечення та захисту прав жінок, а всі зміни враховують гендерний аспект, - Прем'єр-міністрУряд України активно запроваджує механізми забезпечення та захисту прав жінок – від професійної реалізації до участі в ухваленні державних рішень, і всі зміни, які відбуваються в державі, враховують гендерний аспект. Про це Глава Уряду сказав під час Першого Українського жіночого конгресу. Захід, організований за підтримки Міжфракційного депутатського об’єднання "Рівні можливості" та низки міжнародних організацій, зібрав біля 300 найактивніших і найуспішніших жінок і чоловіків з політики, бізнесу, неурядових організацій та медіа України , щоб об'єднати їх довкола ідеї забезпечення ґендерної рівності в різних секторах українського суспільства, як базового елементу сталого розвитку нашої держави.

Президент провів Воєнний кабінетЧерез загострення ситуації в окремих районах Луганської області Президент Петро Порошенко скликав позачергове засідання Воєнного кабінету Ради національної безпеки та оборони України.

Глава держави заслухав доповідь щодо останніх подій від присутніх керівників силових відомств, зокрема щодо незаконного перетину російськими танками українського кордону у Краснодонському районі Луганської області, а також почастішання випадків провокацій з боку бойовиків.

Права та відповідальність дітей в УкраїніДіти - майбутнє кожної держави. Як найвразливіша частина суспільства, вони потребують особливого захисту й піклування.

До Всесвітнього дня дитини, 20 листопада,  районна бібліотека для дітей  запросила учнів 7 класу Нижньосірогозької ЗОШ та головного спеціаліста Нижньосірогозького бюро правової допомоги Садловську Олену Сергіївну на годину юридичних порад «Права та відповідальність дітей в Україні».

Бібліотекарі ознайомили учнів з історією виникнення та необхідністю відзначення цього дня, обговорили з читачами їхні права та обов'язки, переглянули відеопрезентацію «Права та обов’язки дітей». Також, фахівці бібліотеки інсценували невеличкі правові ситуації, де діти визначали, чому той чи інший герой неправий.

Президент підписав Закон щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родинПрезидент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб.

«Ми в рекордні терміни опрацювали його з Верховною Радою і Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родин сьогодні у вашій присутності я маю велику честь підписати», - зазначив Петро Порошенко під час зустрічі з учасниками Революції Гідності.

День Гідності і СвободиЩороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка у 2014. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Життя без насильстваВ рамках проведення заходів акції «16 днів проти насильства» фахівцями комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»  проведено лекцію для учнів 9-11 класів Першопокровської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Життя без насильства».

Метою заходу було ознайомити дітей з актуальністю проблеми насильства у шкільному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності.

Великі права маленької людиниКожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.